Γ΄ Εθνική: Μεγάλη νίκη ο ΟΦΑΜ, έχασαν ΑΕΛ και ΑΟΚΚ

ΑΕ Λευκίμμης
18 Οκτωβρίου 2020 / 20:15
ΣΠΥΡΟΣ ΠΙΚΟΥΛΑΣ

ΚΕΡΚΥΡΑ. Η πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής είχε μια νίκη και δυο ήττες για τις ομάδες της Κέρκυρας.

Ο γηπεδούχος ΟΦΑΜ πήρε εύκολα πολύ μεγάλη νίκη επί του Μ. Αλέξανδρου με 4-1 αφού προηγήθηκε 2-1 στο ημίχρονο (με γκολ των Ν. Σπίνουλα και Σπ. Σπίνουλα, ενώ ενδιάμεσα είχαν ισοφαρίσει οι φιλοξενούμενοι), στο β΄ μέρος ο Σπ. Σπίνουλας έκανε το 3-1 στο 55΄ και στο 90΄ ο Γωνιάδης το 4-1.

Εκτός έδρας έχασαν η ΑΕΛ και ο ΑΟ Κασσιόπης-Κέρκυρα, στο Καναλάκι η ΑΕΛ πάλεψε το ματς και δικαιούνταν να πάρει κάτι, έχασε στις λεπτομέρειες, ενώ στο Αγρίνιο ο ανέτοιμος ΑΟΚΚ που με το ζόρι έκανε τρεις τέσσερις προπονήσεις, φυσιολογικό ήταν να μην μπορεί να ανταπεξέλθει στις δυσκολίες του ματς και να χάσει με το βαρύ 5-1.