Ο Κερκυραϊκός Γυμναστικός Σύλλογος βραβεύει τα «καμάρια του» (video-photogallery)

ΚΕΡΚΥΡΑ. Ο ΚΓΣ - Τμημα στίβου βράβευσε τους αθλητές και αθλήτριές του που διακρίθηκαν στα διεθνή και πανελλήνια πρωταθλήματα όλων των κατηγοριών κατά την αγωνιστική περίοδο του 2017.

13
Απριλίου / 2018

Ειδικότερα, βραβεύθηκαν:
Α.  Με τιμητική πλακέτα οι εξής αθλητές/τριες  που κατέκτησαν 1η, 2η και 3η θέση σε Βαλκανικούς και Πανελλήνιους αγώνες κατά το 2017.

  1. ΜΑΝΤΖΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
1ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα εφήβων (Ρουμανία) στο μήκος
8ος στο Πανευρωπαικό εφήβων (Γκροσέτο) στο μήκος
2ος στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νέων ανδρών
2ος στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων
  1. ΝΕΡΑΝΤΖΗΣ ΝΙΚΟΣ
1ος στο Βαλκανικό Εφήβων (κλειστού στίβου) στο Επι κοντώ
1ος στο Βαλκανικό εφηβων (Σερβία)
Συμμετοχή στον τελικό στο Ευρωπαικό Πρωτάθλημα εφήβων (10ος)
2ος Πανελληνιονίκης Νέων ανδρών
2ος Πανελληνιονίκης Εφήβων
  1. ΜΟΝΟΠΩΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ στο Τριπλούν και Μήκος
3ος στο Βαλκανικό εφήβων (κλειστού στίβου) στο τριπλούν
3ος στο Βαλκανικό εφήβων  στο τριπλούν
Συμμετοχή στον τελικό του Ευρωπαικού εφήβων (Γκροσέτο) στο τριπλούν (10ος)
1ος Πανελληνιονίκης εφήβων στο τριπλούν
3ος Πανελληνιονίκης νέων ανδρών στο τριπλούν
3ος Πανελληνιονίκης εφήβων στο μήκος
6ος Πανελληνιονίκης ανδρών στο τριπλούν.
  1.  ΡΩΜΑΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ  στο τριπλούν και Μήκος
3η Πανελληνιονίκης Γυναικών στο τριπλούν
Συμμετοχή στον τελικό του Πανελληνίου γυναικών στο μήκος (9η)
2η Πανελληνιονικης Νέων γυναικών στο τριπλούν
4η Πανελληνιονίκης Νέων γυναικών στο μήκος
  1. ΚΑΡΥΔΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ  στο μήκος και τριπλούν
3Η Πανελληνιονίκης Νεανίδων στο μηκος
3η Πανελληνιονίκης Κορασίδων στο μήκος
3η Πανελληνιονίκης Κορασίδων στο τριπλούν
  1. ΠΟΛΙΤΗ ΕΙΡΗΝΗ
1η Πανελληνιονίκης Παγκορασίδων στα 150 μέτρα
 
Β. Με τιμητικό δίπλωμα οι εξής αθλητές/τριες που κατέκτησαν θέση στην 8άδα των Πανελληνίων πρωταθλημάτων το 2017
Κατηγορία Παίδων-Κορασίδω ν
  1.  Χαλικιάς Γιώργος, 5ος Πανελληνιονίκης στο επικοντώ
  2. Χειμαριός Αντώνης 7ος Πανελληνιονίκης στα 1500 μ.
  3. Δουκατέλης Σπύρος, 8ος Πανελληνιονίκης στα 100μ.
  4. Σκυταλοδρομία 4 Χ 100 Κορασίδων, 8η θέση με τις Πρωτοψάλτη, Βασιλάκη, Κασφίκη, Πολίτη)
Κατηγορία Παμπαίδων-Παγκορασίδων
  1. Βραχλιώτης Γιώργος 4ος Πανελληνιονίκης στη δισκοβολία και 5ος στη Σφαιροβολία
  2. Αναγνώστου Γιώργος, 4ος πανελληνιονίκης στο μήκος
  3. Σκυταλοδρομία 4 Χ 80 Παμπαίδων 5η θέση με τους Αναγνώστου, Χαλικιόπουλο, Αυλωνίτη, Γιαννούλη)
  4. Γιαννούλης Νικόλαος, 6ος πανελληνιονίκης στα 150 μέτρα
  5. Ασπιώτη Αγγελική, 6η πανελληνιονίκης στο επι κοντώ
  6. Σκορδίλης Στέλιος, 7ος στο επι κοντώ
 
Τέλος, θα βραβευτεί τιμής ένεκεν ο Σπύρος Πουλής διότι παρότι τραυματίστηκε, ξεπέρασε τον τραυματισμό του και επανήλθε στην ενεργό δράση.
 
Φωτορεπορτάζ