Κυριακή 28.04.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Ο Ναυσίθοος στην πρώτη ημερίδα χειμερινών αγώνων στα Ιωάννινα

ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
29 Nov 2023 / 22:17

Στην τελική κατάταξη ανά ηλικιακή κατηγορία οι αθλητές κατέλαβαν μια θέση στην πρώτη τριάδα σε 30 αγωνίσματα.

ΚΕΡΚΥΡΑ (ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ). Την πρώτη συμμετοχή της χρονιάς σε 50αρα πισίνα είχε ο ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ στα Ιωάννινα στις 25/11/2023. Μετά το Αγρίνιο (25μ.)που έγιναν οι αγώνες ταχυτήτων ,η πρώτη ημερίδα χειμερινών αγώνων ολοκληρώθηκε το προηγούμενο Σάββατο.

Ο σύλλογος αν και δεν συμμετείχε με πλήρη σύνθεση στην αγωνιστική και προαγωνιστική λόγω προγραμματισμένων αγωνιστικών υποχρεώσεων και στην Πάτρα το Δεκέμβριο, στους αγώνες έλαβαν μέρος 17 αθλητές προαγωνιστικής 10-11-12 ετών και 5 της αγωνιστικής.

Στην τελική κατάταξη ανά ηλικιακή κατηγορία οι αθλητές κατέλαβαν μια θέση στην πρώτη τριάδα σε 30 αγωνίσματα. (11 στην αγωνιστική και 19 στην προαγωνιστική) οι αγώνες ήταν ένα τεστ για τους αθλητές ώστε να διαπιστωθεί η τωρινή αγωνιστική κατάσταση τους ώστε να προετοιμαστούν κατάλληλα για τη συνέχεια. Επιτεύχθηκαν καλές επιδόσεις από τους περισσότερους αθλητές ενώ αρκετοί ήταν αυτοί που κατατάχθηκαν στην πρώτη τριάδα της κατηγορίας τους.