Παρασκευή 17.05.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Άσχημο ξεκίνημα η Κ20 του ΑΟΚΚ - Έχασε στην πρεμιέρα 7-0 από τον ΠΑΟΚ

Πρωταθλήματα υποδομής
30 Αυγούστου 2017 / 07:29

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Στραβό ξεκίνημα για την Κ20 του ΑΟΚ που έχασε στη Θεσσαλονίκη (γήπεδο Λόλα στη Σουρωτή) στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος από την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ με 7-0,

στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών της Σούπερ Λίγκας.
Ο ΑΟΚ φάνηκε ανέτοιμος και δέχθηκε μόλις στο 7΄ το 1-0 με τέρμα που πέτυχε ο Χατζηστραβός και αυτό «έκοψε» κυριολεκτικά τα πόδια των παικτών. Στο 38΄ ο Γκαργκαλατζίδης με σουτ μετά από απόκρουση του γκολκίπερ της Κέρκυρα έγραψε το 2-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στο 48΄ ο Τζοβάρας έκανε το 3-0, ο Χατζηστραβός κάνει στο 78΄ το 4-0, ενώ είχαμε σε τέσσερα λεπτά τρία ακόμη τέρματα από τον Δούμπτση που στο 82΄, 84΄και 86΄ έκανε το τελικό 7-0.
ΠΑΟΚ: Μούτσα, Παπαθανασίου, Δημητρίου, Μιχαηλίδης, Τσαούσης, Μίσκοβιτς (59' Μανιώτης), Χατζηδίμπας, Χατζηστραβός, Τζοβάρας, Κόζακ (46' Γαϊτανίδης), Γκαργκαλατζίδης (68' Δούμτσης).
ΑΟΚΚ:  Θανασούλας, Τσάνης, Θεοδωρίδης, Γκίτσης, Ζωχιός, Κέντρος, Τρεπεκλής, Βλάχος, Λαμπόγλου, Ζαΐμης, Μίσκου.