Βαριά ήττα του ΑΟΚΚ στην Πάτρα

Super League 2
19 Ιανουαρίου 2020 / 17:05
Σπύρος Πίκουλας

ΠΑΤΡΑ. Βαριά ήττα γνώρισε ο ΑΟΚΚ στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2

από την Παναχαϊκή με 4-0. Η νεανική ομάδα της Κέρκυρας άντεξε μόλις μισό ημίχρονο ως το 23΄, όταν ο Μυτίδης με σουτ άνοιξε το σκορ και από κει και πέρα τα πράγματα ήταν πιο εύκολα για τους γηπεδούχους οι οποίοι είχαν δοκάρι στο 31΄ με τον Μωραΐτη και έκαναν το 2-0 στο 43΄ με τον Σιατραβάνη. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Μωραΐτης στο 60΄ και ο Σιατραβάνης στο 64΄ διαμόρφωσαν το τελικό 4-0.

Παναχαϊκή (Μακρίδης): Ατανάκοβιτς, Τσελεπίδης, Κοτσώνης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Παπατόλιος, Ανάκογλου (71′ Μασούρας), Μωραΐτης, Μαυρίας (62′ Φροξυλιάς), Σιατραβάνης, Μυτίδης (82′ Κυνηγόπουλος).
Κέρκυρα (Θεοδοσιάδης): Παγκράτης, Βλάχος, Τσάνης, Παναγιωτίδης (61′ Μπαμιόγλου), Γκίτσης, Πέδρο Ραφαέλ, Γεωργακόπουλος, Νικολόπουλος (67′ Ντε Νικολό), Μίσκου, Λεπενιώτης, Γκασίδης.