Ο ΝΑΟΚ τίμησε τους αθλητές και τους υποστηρικτές του (photos)

ΚΕΡΚΥΡΑ. Την πρωτοχρονιάτικη πίτα του έκοψε ο Ναυτικός Αθλητικός Όμιλος Κέρκυρας, με ευχές για επιτυχίες και συνεχή ανάπτυξη του ναυταθλητισμού στην Κέρκυρα.

03
Ιανουαρίου / 2020

Στο πλαίσιο της τελετής, ο ΝΑΟΚ τίμησε ανθρώπους που τον έχουν υποστηρίξει διαχρονικά και βέβαια τους αθλητές που τίμησαν τον Όμιλο με τις επιδόσεις τους σε πανελλήνιο ή διεθνές επίπεδο. Μεταξύ των ανθρώπων που τιμήθηκαν για την προσφορά τους, ήταν και ο εκδότης της ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ Γιώργος Κατσαΐτης.



Αναλυτικά τιμήθηκαν οι: 
                                                 
ΤΙΜΗΤΙΚΕΣ ΠΛΑΚΕΤΕΣ

  1. Βλάσσης Ιωάννης
  2. Ασωνίτης Αντωνης
  3. Μεταλληνός Γεράσιμος
  4. Κατσαϊτης Γιώργος
  5. Σκούρτης Φώτης
  6. Ζουμπουλίδης Σπύρος
  7. Καραλής Νικήτας
  8. Παπαγκόγκας Δημοσθένης
  9. Παπαγκόγκας Κων/νος
  10. Γκουρουσης Δημήτρης
  11. Χειρδάρης Ιωάννης
  12. Πουλημένος Ιωάννης
  13. Παγκράτης Ανδρέας
ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ
 
  1. Δαφνής Αλέξανδρος:  2ο  παγκόσμιο Μετάλλιο 2011 και χρυσά Βαλκανικά και Πανελλήνια μετάλλια
  2. Χειμαριός Ευάγγελος: Χρυσά Βαλκανικά και Πανελλήνια μετάλλια
  3. Μάμαλου Δήμητρα: Χρυσή Βαλκανιονίκης και Χρυσά Πανελλήνια μετάλλια
  4. Αρμενιάκος Κων/νος: Χρυσό και ασημένιο Βαλκανικό Μετάλλιο και 5 φορές χρυσός Πανελληνιονίκης
  5. Δημουλής Αλκίνοος Σπυρίδων: ασημένιο Βαλκανικό μετάλλιο και 5 φορές χρυσός Πανελληνιονίκης
  6. Καλέντζης Σπύρος: Βαλκανικά και Πανελλήνια μετάλλια και τώρα ως αθλητής του ΝΟΘ (Λόγω σπουδών) 3ο Πανευρωπαϊκό και Μεσογειακό μετάλλιο και χρυσά Πανελλήνια μετάλλια
 
 
ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
  1. Τσούκας Σων……1η θέση στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα LASER
  2. Σερμέτης Άρη…...2η θέση στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα LASER
  3. Κάγκας Μανώλης...1η θέση στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα OPTIMIST και μέλος του Χρυσού στόλου στις προκρίσεις της Εθνικής Ομάδας.
  4. Γουργός Χάρης- Άγγελος…2η θέση στο περιφερειακό OPTIMIST και είσοδος στην Εθνική Ομάδα.
  
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
  1. Ατσοπάρδης Φίλιππος…..πιο μικροί αθλητές για την μεγάλη τους βελτίωση
  2. Σαγιά Νεφέλη………………. πιο μικροί αθλητές για την μεγάλη τους βελτίωση
  3. Φρόνιμος Αναστάσης….. πιο μικροί αθλητές για την μεγάλη τους βελτίωση
  4. Γισδάκη Αναστασία…….. πιο μικροί αθλητές για την μεγάλη τους βελτίωση
  5. Γισδάκη Μαρίλια…….για τις θέσεις τους στο θερινό Πρωτάθλημα Προαγωνιστικών
  6. Φρονίμου Ειρήνη…… για τις θέσεις τους στο θερινό Πρωτάθλημα Προαγωνιστικών
  7. Ριγανάς Γεράσιμος…. για τις θέσεις τους στο θερινό Πρωτάθλημα Προαγωνιστικών
  8. Ριγανά Βασιλική……. για τις θέσεις τους στο θερινό Πρωτάθλημα Προαγωνιστικών
OPEN WATER
  1. Θεοδόσης Χάρης
  • Υπεραθλητής  κολυμβητικών μαραθωνίων και αγώνων κολύμβησης, συμμέτοχες σε διεθνείς διοργανώσεις
  1. Παγκράτης Άκης
  •  
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
Διάκριση σε Πανελλήνιο Επίπεδο με την Ομαδα Μίνι Παίδων,
Μετά από χρόνια αποτελούν την επόμενη ομάδα στήριξης του Ομίλου
  1. Ανδρικόπουλος   Νικόλας
  2. Καρδέλης Δημήτρης
  3. Βέλλιος Άρης
  4. Νεράτζης Πάρις
  5. Γελαγότας Σπυρίδων
  6. Καρδόνας Αλέξανδρος
  7. Ραψομανίκης Σπυρίδων
  8. Κακίας Δημήτρης
  9. Ανδριώτης Αναστάσης
  10. Κρασάκης Σπυρίδων
  11. Λιάκουρας Μάρκος
  12. Σερμέτης Έκτορας
  13. Οικονόμου Νικόλας
  14. Ιασιμόπουλος Αλκης
  15. Καψοκαβάδης  Στέφανος
  16. Κασταμονίτης Σπυρίδων
  17. Σοφιανός Μάριος
  18. Βαρότσης Κων/νος
ΑΛΙΕΙΑ
  1. Ρίγγας Ιωάννης - 1η Πανελλήνια Νίκη/ 48ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα , Λήμνος
  2. Καββαδίας Γεράσιμος - 2η Πανελλήνια Νίκη / 48ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα , Λήμνος
  3. Περούλης Αναστάσιος - 5η Πανελλήνια Νίκη / 48ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ,Λήμνος
  4. Βλάχος Αλέξανδρος- 9η Πανελλήνια Νίκη / 48ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, Λήμνος
  5. Σιμάτης Χρήστος - Παγκόσμιο Ρεκορ βάρους, τσιπούρα
BEACH TENNIS
  1. Βάρθης Παντελής - Ενεργό μέλος του Beach Tennis με εθελοντική προσφορά προς τον Όμιλο
  2. Μαργαρίτης Σπύρος - Ενεργό μέλος του Beach Tennis με εθελοντική προσφορά προς τον Όμιλο στο κομμάτι της προβολής του Ομίλου.
  3. Μικάλεφ Κων/νος - Διεθνής Μαλτεζος  παίκτης Beach Tennis, Μέλος της Εθνικής Baech Tennis Μάλτας.
 
ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ
  1. ΣΠΙΤΙΕΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
  • ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 3 ΠΑΝΕΛ.ΠΡΩΤ.ΚΛΕΙΣΤΗΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ,
  • ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΑΤΟΜΙΚΟ 3ο ΠΑΝΕΛ.ΠΡΩΤ.ΚΛΕΙΣΤΗΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ 12-14 ΕΤΩΝ
  • ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΑΤΟΜΙΚΟ 4ο ΠΑΝΕΛ.ΠΡΩΤ.ΚΛΕΙΣΤΗΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ 12-14 ΕΤΩΝ
  • ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ 2Χ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΠΑΝΕΛ.ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
  • Συμμετοχή σε κοινόβιο ανάπτυξης εθνικής ομάδας
 
  1. ΣΩΜΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ ΠΑΝΕΛ.ΠΡΩΤ.ΚΛΕΙΣΤΗΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ & 4Ο πανελλήνιο
  • ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ 2Χ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΠΑΝΕΛ.ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
 
  1. ΖΕΡΒΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
  • ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ ΠΑΝΕΛ.ΠΡΩΤ.ΚΛΕΙΣΤΗΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ & 4Ο πανελλήνιο
  • ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΑΝΕΛ.ΠΡΩΤ.ΚΛΕΙΣΤΗΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ 12-14 ΕΤΩΝ
 
  1. ΛΕΠΕΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  • ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ ΠΑΝΕΛ.ΠΡΩΤ.ΚΛΕΙΣΤΗΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ & 4Ο πανελλήνιο
 
  1.  ΜΑΡΙΛΟΥ ΒΡΑΧΛΙΩΤΗ
  • ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΠΑΝΕΛ.ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
  • Συμμετοχή σε κοινόβιο ανάπτυξης εθνικής ομάδας
 
 
  1. ΑΓΑΘΟΥ ΑΜΑΛΙΑ
  • ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 4 ΠΑΝΕΛ.ΠΡΩΤ.ΚΛΕΙΣΤΗΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ ΑΤΟΜΙΚΟ 1000Μ 12 ετών
 
  1. ΣΟΥΡΙΑΝΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ
  • ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΑΤΟΜΙΚΟ 4 ΠΑΝΕΛ.ΠΡΩΤ.ΚΛΕΙΣΤΗΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ 500Μ 12 – 18 ετών
 
  1. ΚΡΟΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  • ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΑΤΟΜΙΚΟ 4 ΠΑΝΕΛ.ΠΡΩΤ.ΚΛΕΙΣΤΗΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ 500Μ 12 – 18 ετών
 
  1. ΔΙΑΒΑΤΗ ΕΛΕΝΑ
  • 4Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΛΕΙΣΤΗΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ
 
  1. ΜΙΧΑΛΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
  • 4Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ
 
  1. ΠΡΙΦΤΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του Ευγένιου
  • 4Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ
 
  1. ΛΥΚΟΥΡΙΝΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ
  • 6Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ
 
  1. ΠΡΙΦΤΗ ΑΓΓΕΛΟΣ
  • 6Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ
 
  1. ΜΠΟΥΖΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
  • 6Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ
 
  1. ΠΡΙΦΤΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του Σωτήρη
  • 6Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ
16.ΝΟΤΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
  • 6Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ
  
ΑΘΛΗΤΕΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ
  1. ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΟΣ ΜΑΡΚΟΣ - μέλος της Εθνικής ομάδας
  2. Νοταρόπουλος Κων/νος - συμμετοχή σε κοινόβιο εθνικής ομάδας κατηγορία ανάπτυξης
 
Δείτε περισσότερες φωτογραφίες εδώ