Σάββατο 20.04.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Γ’ Εθνική: Νίκη για τη Λευκίμμη, έχασε ο Θιναλιακός

ΑΕ Λευκίμμης
05 Ιανουαρίου 2020 / 18:32

ΚΕΡΚΥΡΑ. Στην πρεμιέρα του β΄ γύρου του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής η ΑΕ Λευκίμμης νίκησε με 3-1 τον Απόλλωνα Ευπαλίου και ανέβηκε βαθμολογικά.

Ο Α. Παπαδόιπουλος στο 8΄ άνοιξε το σκορ, ενώ στο 21΄΄  ο Τσεβανέδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-0. Στις αρχές της επανάληψης (στο 56΄) μείωσαν οι φιλοξενούμενοι, αλλά στο 58΄ ο Κωστακιώτης έκανε το τελικό 3-1.
Ο Θιναλιακός δεν μπόρεσε στην παγωμένη Πτολεμαΐδα να πάρει κάτι θετικό, έχασε 3-0, από τον Μακεδονικό Φούφα, ενώ στο ημίχρονο το σκορ ήταν 1-0. Ο Τοπάλης πέτυχε δυο τέρματα στο 32΄και στο 78΄ με πέναλτι, ενώ ενδιάμεσα είχε σκοράρει στο 47΄ ο Σπανδονίδης.