Ισοφάριση έξι δεύτερα πριν τη λήξη για το ΝΑΟΚ στο Γέρακα

ΝΑΟΚ
20 Ιουνίου 2016 / 20:26
Σπύρος Πίκουλας

ΑΘΗΝΑ. Κάνοντας μεγάλη εμφάνιση ο ΝΑΟΚ ήλθε 6-6 στην Αθήνα με αντίπαλο τον πρωτοπόρο Νηρέα Γέρακα, σε ένα ματς που κρατούσε τη νίκη ως έξι δευτερόλεπτα πριν το τέλος όταν η ομάδα της Αθήνας ισοφάρισε με τον Θεοδωρόπουλο.

Μπορεί ο ΝΑΟΚ να παρατάχθηκε χωρίς το μεγάλο επιθετικό το0υ όπλο, τον Βογιατζόγλου (1ο σκόρερ του πρωταθλήματος), αλλά έδειξε απίστευτο σθένος και πήρε έναν πολύτιμο βαθμό που θα τον βοηθήσει να κλειδώσει την παραμονή του χωρίς πρόβλημα στην Α2, αλλά θα του δώσει και τη δυνατότητα να διεκδικήσει (αν επιδιώξει κάτι περισσότερο στα μπαράζ της συνέχειας).
Ο ΝΑΟΚΙ έπαιξε άμυνα για σεμινάριο στο πρώτο ημίχρονο, όταν και δεν δέχθηκε τέρμα. Χαλάρωσε όμως στο τρίτο οκτάλεπτο, ο Νηρέας με ένα 5-2 πήρε προβάδισμα στο σκορ, αν και ήταν πίσω 0-2 από το ημίχρονο, ο ΝΑΟΚ δεν το έβαλε κάτω, έκανε το 5-4 σε 5-6, αλλά στο τέλος δέχθηκε την ισοφάριση.
Πλέον ο Νηρέας έχει περάσει στην επόμενη φάση για τα μπαράζ ανόδου και ο ΝΑΟΚ, με μια νίκη έρχεται 2ος και μπαίνει στα μπαράζ ανόδου, έχει Ηρακλή εντός έδρας και Ηλυσιακό εκτός, στα δυο ματς που απομένουν.

Τα οκτάλεπτα: 0 – 0, 0 – 2, 5 – 2 και 1 – 2.
ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ: Τζανετουλάκος, Παπαδόπουλος Γ., Π. 1, Μαυρεδάκης, Θεοδωρακόπουλος 1, Καναβός, Κυζιώρος 1, Νησακάκης, Τριγώνας, Καφαϊμόγιας, Σχίζας 3, Ακάλεστοςμ Λογοθέτης, Γιαννάτσης
ΝΑΟΚ (Σπ. Καρδόνας):  Πολίτης, Κομζιάς, Παπαθεοδώρου 2, Παππάς, Γιαννώτης, Γιαννακούρης, Κασίμης 1, Φράγκος 3, Παπαδημητρίου, Μελιδονιώτης και Καλούδης.