Πέμπτη 25.04.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Ο Αστέρας Πετριτή στα ημιτελικά 2-1 τον Όλυμπο

ΕΠΣΚ ΚΥΠΕΛΛΟ
08 Φεβρουαρίου 2023 / 18:15

ΚΕΡΚΥΡΑ. Ο αγώνας ρεβάνς του κυπέλλου ανάμεσα σε Όλυμπο και Αστέρα Πετριτή για μια θέση στους «4» βρήκε νικητή τον Αστέρα με 2-1 (όπως και το πρώτο ματς) και η ομάδα του Πετριτή πέρασε στην ημιτελική φάση εκεί όπου ήδη είναι η ΑΕ Λευκίμμης, ο ΑΟ Κέρκυρα και ο Οδυσσέας Αυλιωτών.

Είχαμε όμορφο ματς και από τις δυο ομάδες, ο Όλυμπος είχε αρκετές ελλείψεις, ενώ και ο Αστέρας είχε κάποιες αλλαγές σε σχέση με την ομάδα που νίκησε την περασμένη Κυριακή στο Αγρίνιο.  Ο Όλυμπος προσπάθησε να αιφνιδιάσει στην αρχή, δεν μπόρεσε, αντίθετα ο Αστέρας με ένα ακόμη εξαιρετικό γκολ του Γραμμένου στο 16΄ πήρε προβάδισμα στο σκορ. Έξι λεπτά αργότερα ο Σούκερας έκανε το 0-2 για τον Αστέρα και κάπου εκεί ουσιαστικά κρίθηκε η πρόκριση.
Βέβαια οι παίκτες του Ολύμπου δεν το έβαλαν κάτω, μείωσαν στο 41΄ με υπέροχο γκολ του Καραμάνου σε 1-2 σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη είχαμε κάποιες καλές στιγμές και από τις δυο ομάδες, που φάνηκαν να έχουν αποδεχθεί ότι η πρόκριση είχε κριθεί και χωρίς κάτι αξιοπερίεργο τελείωσε το ματς, με δίκαιη νίκη-πρόκριση του Αστέρα.
Διαιτητές: Μαργαρίτης, Μιχαλάς, Γραμμένος.
Όλυμπος (Α. Πανδής): Γκερδούκης, Ρουβάς, Λιούμπας, Καραμάνος, Γραμμένος Χρ., Γραμμένος Π., Γραμμένος Σπ., Παναγιωτίδης, Μυρίλλας, Πουλημένος, Μπαλός.
Αστέρας Πετριτή (Ι. Σφακιανάκης): Πισσιάνης, Λέσσης, Θηραιός, Πούλος, Γκασίδης, Γαρδικιώτης, Μεντής, Ρουμελιώτης, Μαρκόν, Σούκερας, Γεαμμένος Δ.