Μια νίκη και δυο ήττες για την Κέρκυρα

ΒΟΛΕΪ
07 Φεβρουαρίου 2022 / 15:37

ΚΕΡΚΥΡΑ. Συνεχίστηκαν κανονικά το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της Β΄ Εθνικής ΕΣΠΕΔΕ σε άντρες γυναίκες και κορασίδες, όπου αγωνίζονται οι ομάδες του νησιού μας.

ΚΕΡΚΥΡΑ. Συνεχίστηκαν κανονικά το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της Β΄ Εθνικής ΕΣΠΕΔΕ σε άντρες γυναίκες και κορασίδες, όπου αγωνίζονται οι ομάδες του νησιού μας. Έχασαν οι άντρες της Βολίδας και οι γυναίκες του Θιναλίου (οι γυναίκες της βολίδας είχαν ρεπό), ενώ οι κορασίδες της Βολίδας πήραν σημαντική εκτός ε΄δρας νίκη. Αναλυτικά:

Πρωτάθλημα γυναικών

Η ομάδα του Θιναλίου έκανε μια απρόσμενη εντός έδρας ήττα από τον ΑΓΣΙ με 2-3 και έχασε την νευακιρία να πλησιάσει περισσότεροστην κορυφή, ενώ η Βολίδα έκανε το ρεπό της.

Πρωτάθλημα ανδρών

Στα Γιάννενα έχασε από τον ΑΓΣΙ Η Βολίδα με 3-0 σετ, σε ένα ματς που έγιναν αρκετά λάθη από την κερκυραϊκή ομάδα.

Πρωτάθλημα κορασίδων Κ-18

Αυτή τη φορά η Βολίδα πήγε πλήρης στην Ηγουμενίτσα και πήρε σπουδαία νίκη από τον Ερμή με 3-2. Τα σετ (25-23), /(18-25), (27-29), /(25-21), (9-15). Καλό σέρβις από την ομάδα του Σπ. Καρδάμη, αποτελεσματική επίθεση ήταν δυο στοιχεία που έδωσαν τη νίκη. Έπαιξαν οι : Καραγκούνη, Λουκοπούλου, Μήτση, Μπούμπα, Μακρή, Γκέκου, Σμυρή, Μουρμουράκη.