Δεσπόζει το ντέρμπι κορυφής Θιναλιακού-Αστέρα

Δεσπόζει το ντέρμπι κορυφής Θιναλιακού-Αστέρα

Ο Γιαννιώτης διαιτητής Αλ. Κατσικογιάννης θα σφυρίξει το ντέρμπι

ΚΕΡΚΥΡΑ. Το ματς ανάμεσα σε Θιναλιακό και Αστέρα Πετριτή που θα γίνει το Σάββατο στο γήπεδο των Καρουσάδων επισκιάζει όλη την αγωνιστική.

03
Δεκεμβρίου / 2021

ΚΕΡΚΥΡΑ. Το ματς ανάμεσα σε Θιναλιακό και Αστέρα Πετριτή που θα γίνει το Σάββατο στο γήπεδο των Καρουσάδων επισκιάζει όλη την αγωνιστική. Ένα ματς ουσιαστικά μισός τίτλος για τον νικητή, αφού οι δυο ομάδες ως σήμερα έχουν το απόλυτο των νικών, με τον Θιναλιακό να έχει ματς λιγότερο.

Είναι ένα παιγνίδι με ιδιαιτερότητες, η Ένωση σε συνάντηση συνεργασίας με τις δυο ομάδες πήρε την απόφαση να το διευθύνει διαιτητής από την ήπειρο και ορίστηκε από τα Γιάννενα ο 33χρονος Αλέξανδρος Κατσικογιάννης (αξιολογημένος στην Super League 2, πέρσι ήταν στην SL-1)  ενώ οι βοηθοί θα είναι από την Κέρκυρα. Περιμένουμε ένα καλό ματς από τις κορυφαίες ομάδες της Α1 αυτή τη στιγμή, που χωρίς αμφιβολία μια από τις δυο θα πάρει τον τίτλο, δεν υπάρχει άλλη ομάδα να τις «κοντράρει». Από τα άλλα ματς της Α1 ξεχωρίζει αυτό ανάμεσα σε Κεραυνό Αγ. Νικολάου με τους Παξούς, αφού οι δυο ομάδες είναι στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.    
 
Πρόγραμμα (10η αγωνιστική)
Σάββατο 4 Δεκεμβρίου 2021 ώρα 15.00
Θιναλιακός - Αστέρας Πετριτή
Όλυμπος - ΑΟ Κάβος
Αχιλλέας - Ατρόμητος Στρογγυλής     α.α. 3-0
Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2021 ώρα 15.00
Κεραυνός Αγίου Νικολάου - ΑΟ Παξοί 13.00
Οδυσσέας Αυλιωτών - ΑΕ Καναλίων
Αστέρας Μωραΐτικων - Αναγέννηση Περιβολίου
Αστέρας Λιαπάδων - Ολυμπιάδα Καρουσάδων
 
Α1  Βαθμολογία (9 αγώνες)
Αστέρας Πετριτή         35-4     27
Θιναλιακός*                34-7     24
ΑΟ Παξοί*                   19-9     17
Κερ.Αγ. Νικολάου        14-11   17
Κάβος                          18-13   16
Αναγέννηση                13-16   13
Όλυμπος**                 15-8     12
Αχιλλέας                      14-13   11
Οδυσσέας                   12-20   9
Ολυμπιάδα                 11-17   8
Αστέρας Λιαπάδων     7-16     8
Αστέρας Μωρ.                        7-25     7
ΑΕ Καναλίων               10-19   6
Ατρόμητος Στρογ.    δεν μετέχει
*Οι ομάδες με αστερίσκο έχουν ένα ματς λιγότερο  (ο Όλυμπος τρία)

ΣΠΥΡΟΣ ΠΙΚΟΥΛΑΣ