Παρασκευή 29.03.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Αερωπός - Φαίακας 30-21 στο χάντμπολ

χαντμπολ
09 Οκτωβρίου 2021 / 19:45

Σε κακή μέρα βρέθηκε ο Φαίακας και έχασε με κατεβασμένα χέρια στην Έδεσσα από τον Αερωπό με 30-21. Ήταν η 3η ήττα της κερκυραϊκής ομάδας σε τέσσερα ματς και αυτή με τη μεγαλύτερη διαφορά. Οι γηπεδούχοι από την αρχή πήραν το προβάδισμα, τελείωσαν το ημίχρονο με 5 γκολ διαφορά και έφτασαν άνετα στη νίκη.

ΕΔΕΣΣΑ. Ο Αερωπός δεν άφησε περιθώρια στον Φαίακα, το Σάββατο. Έτσι η κερκυραϊκή ομάδα γνώρισε την τρίτη ήττα της στο φετινό πρωτάθλημα της μεγάλης κατηγορίας του ελληνικού χάντμπολ. Έχασε 30-21 (17-12) στο ημίχρονο.

Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος: Δίλεπτα: 5-5. Πέναλτι: 1/1 – 1/1
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 6-4, 8-6, 11-8, 15-10, 17-12 (ημχ), 18-12, 20-13, 23-17, 24-19, 27-20, 30-21.

Αερωπός (Ταρινίδης): Αθανασίου, Τσέλιος 5, Μήγγας 3, Κράλλης 7, Μπουτκάρης, Βέρεμτσουκ, Μυλωνάς, Μαρίνος, Πετρίτσκο, Τοκάρεφ 4, Μπολτσάρεφ 6, Κυριακού 1, Ταραμονλής 1, Γιαννούσης, Γερμασέβιτς 3, Κρίβιτς.

Φαίακας (Μιχαλάκης): Ελ Χαραγκάουι 1, Τσίλης 5, Ντζούλοβιτς 6, Σουλάνης, Κουλούρης, Δημητρέλος, Κόντης 2, Κοσκινάς, Δελλής 3, Τσιλιμπάρης, Ζέρβας, Γεωργάλης, Μάνιτς 3, Κορακιανίτης, Προβατάς, Νάστος 1.