Πέμπτη 28.03.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Χάλκινη πανελληνιονίκης στα εμπόδια η Κερκυραία αμαζόνα Άννι Βατίδη

Ιππασία
17 Δεκεμβρίου 2019 / 14:29

ΑΘΗΝΑ. Την τρίτη θέση στο αγώνισμα της υπερπήδησης εμποδίων, κατέκτησε η Άννι Βατίδη στους 72ους Πανελλήνιους Αγώνες Ιππασίας στο Ολυμπιακό Κέντρο Ιππασίας στο Μαρκόπουλο, το τετραήμερο 12 - 15 Δεκεμβρίου.

Παρά τις δυσμενείς καιρικές συνθήκες, οι αγώνες χαρακτηρίστηκαν από μεγάλη συμμετοχή αθλητών και ίππων, από σημαντικές νίκες και διακρίσεις αθλητών από την επαρχία και από το ρεκόρ συμμετοχής 18 ομάδων από όλη την Ελλάδα στο Ομαδικό Αγώνισμα Εθνικής Ανάπτυξης 2019.

Στην Κατηγορία Εφήβων που αγωνίζεται, πρώτος Πανελληνιονίκης ήταν ο Δημήτρης Δρούγας με τον Magic de France που έρχεται από την Καλαμάτα και αγωνίζεται για τον ΙΠΠΟ Καλαμάτας, όντας ο μοναδικός ιππέας με 0 βαθμούς στους δύο γύρους. 2ος Πανελληνιονίκης ήταν ο Γιώργος Μειμαρίδης του ΑΟΙ με τον Larimar des Baumes με 8 βαθμούς και 3η Πανελληνιονίκης η Άννυ Βατίδη από την Κέρκυρα με τον Castor Z που αγωνίζεται για τον ΙΠΟΑ, με επίσης 8 βαθμούς.

Πηγή: Gazzetta.gr