Δείτε τα ονόματα των υποψηφίων στους δήμους της Κέρκυρας και στην Περιφέρεια Ιονίων Νήσων

Ανά συνδυασμό και εκλογική περιφέρεια

06
Μαΐου / 2019

ΚΕΡΚΥΡΑ. Οι οκτώ συνδυασμοί στην Περιφέρεια Ιονίων Νήσων με τους επικεφαλής τους, οι οποίοι διεκδικούν τη θέση του Περιφερειάρχη είναι:
1. ΑΝΑΣΑ (Θ. Γαλιατσάτος),
2. Ιόνιο Δυνατά Κάθε Νησί Ψηλά (Ρ. Κράτσα-Τσαγκαροπούλου),
3. Ιόνιος Συμμαχία (Σπ. Σπύρου),
4. Λαϊκή Συσπείρωση Ιονίων Νήσων (Αλ. Μπαλού),
5. Επτανησιακή Πρωτοβουλία (Αλ. Αλεξάκης),
6. Ανυπότακτο Ιόνιο (Στ. Σαμοΐλης),
7. Ελληνική Αυγή για το Ιόνιο (Ι. Αϊβατίδης),
8. Αντικαπιταλιστική Αριστερά στα Ιόνια (Β. Κορωνάκη).
Για τον Δήμο της Κεντρικής Κέρκυρας & Διαποντίων Νήσων οι υποψήφιοι δήμαρχοι είναι: 
1. Κερκυραίων Δήμος (Μ. Υδραίου),
2. Κέρκυρα να ζεις (Γ. Τρεπεκλής),
3. Πρώτα η Κέρκυρα (Γ. Καλούδης),
4. Κερκυραϊκή Αναγέννηση-Φωνή Δημότες για τη Διαφάνεια (Χρ. Σαρλής),
5. Κερκυραϊκή Συμμαχία (Γ. Καρύδης),
6. Εκκίνηση (Λ. Μαρκάτης),
7. Κέρκυρα Ψηλά (Σπ. Νεράντζης),
8. Λαϊκή Συσπείρωση (Γ. Μπορμπότης),
9. Κέρκυρα Αλλαγής (Σπ. Πουλής),
10. Κέρκυρα 180 (Μ. Δρυ).
Δήμος Βόρειας Κέρκυρας
1. Βορράς Επανίδρυση (Σπ. Βάρελης),
2. Ενωτική Δημοτική Κίνηση (Σπ. Ασπιώτης),
3. ΑλλάΖΕΙ η Βόρεια Κέρκυρα (Γ. Μαχειμάρης),
4. Λαϊκή Συσπείρωση (Κ. Ρούσσινος),
5. Πορεία προς τον Βοριά (Σ. Τρύφωνας).
Δήμος Νότιας Κέρκυρας
1. Δημοκρατική Συνεργασία για το Νότο (Ν. Γκούσης),
2. Νότια Κέρκυρα Πολιτών (Γ. Πανδής),
3. Ενωτική Κίνηση νότιας Κέρκυρας (Κ. Λέσσης),
4. Λαϊκή Συσπείρωση (Γ. Κουλούρης).
Δήμος Παξών 
1. Παξινοί Ενεργοί Πολίτες (Σπ. Βλαχόπουλος),
2. Παξοί, Αλλαγή και Ανάπτυξη (Σπ. Αρώνης),
3. Πορεία στο μέλλον (Θ. Κάγκας),
4. Λαϊκή Συσπείρωση Παξών (Λ. Αντιόχου).


Τα ψηφοδέλτια που κατατέθηκαν (συνεχής ενημέρωση, όπως κοινοποιούνται από τις παρατάξεις)

ΔΗΜΟΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΠΟΝΤΙΩΝ ΝΗΣΩΝ

ΚΕΡΚΥΡΑΙΩΝ ΔΗΜΟΣ
Υποψήφια δήμαρχος Μερόπη Υδραίου

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι
 
Εκλογική Περιφέρεια Αχιλλείων
(Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι με αλφαβητική σειρά)
 
Βουσολίνου-Ανυφαντή Ελένη του Ιωάννη ( συζ. Θωμά )
Κασφίκη Γεωργία του Σπυρίδωνος
Κοντός Άγγελος του Ανδρέα
Κοντοστάνου Σοφία του Στεφάνου
Κουλούρη- Ζωχιού Χρυσούλα του Θεμιστοκλή (συζ.Νικολάου)
Μωραΐτης Σπυρίδων του Προκοπίου
Πουλημένος Ευθύμιος του Κωνσταντίνου
Σερεμέτης Ιωάννης του Θεοδώρου
 
Εκλογική Περιφέρεια Ερείκουσας
(Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι με αλφαβητική σειρά)
 
Κατέχης Αλέξανδρος του Σπυρίδωνος
Μέριανου Χριστίνα του Γερασίμου
 
Εκλογική Περιφέρεια Κερκυραίων
(Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι με αλφαβητική σειρά)
 
Αρώνη Δήμητρα του Δημητρίου
Αυλωνίτης Θεοφάνης - Νεκτάριος του Σπυρίδωνος
Βασιλάκη Κυριακούλα- Σπυριδούλα ( Κυριακή) του Χρήστου
Βουσολίνου Ιωάννα του Κωνσταντίνου
Γεωργοτά Αγγελική του Σπυρίδωνος
Γιώτης Θεοχάρης (Χάρης ) του Φώτιου
Γκούρμας Βαγγέλης του Σπύρου
Διαβάτη-Οικονόμου Σοφία του Άγγελου
Διαβάτης Ανδρέας του Σπυρίδωνος
Καζιάνη Ελένη του Ελευθέριου - Ιωάννη
Καζιάνης Σωτήριος του Γερασίμου
Καλόγερος Νικόλαος του Κωνσταντίνου
Κάντα Ναυσικά του Νικολάου
Κούγκλης Δημήτριος του Κωνσταντίνου
Κουλούρης Άγγελος του Προκοπίου
Κουλούρης Σάββας του Ευαγγέλου
Κρεμόνας Ερρίκος του Κυριάκου
Λαβράνος Νικόλαος του Σπυρίδωνος
Λάτσας Αλέξανδρος του Σπυρίδωνος
Μανάτου Χαρίκλεια (Κλαίρη) του Νικολάου
Μαρτζούκου Δωροθέα του Αλεξάνδρου
Μελίδης Βασίλειος του Γερασίμου
Μεταλληνός Δημήτριος του Γεωργίου
Μικάλεφ Μαρίνος του Σπυρίδωνος
Μπούας Αναστάσιος του Κωνσταντίνου
Ξυδιά-Πολίτη Ρωξάνη-Βασιλική του Ιωάννη
Παπαβλασόπουλος Θεόδωρος του Φιλίππου
Ρέβη Μαριάνθη ( Αννίτα ) του Δημητρίου
Σαγιά Αγγελική του Πέτρου
Σκούπουρας Ανδρέας του Ευαγγέλου
Σουέρεφ Σπυρίδων του Νικολάου
Σοφιανός Στυλιανός (Στέλιος) του Αλεξάνδρου
Σπίγγου Ανδρομάχη - Αικατερίνη του Σπυρίδωνος
Τζάννε Παναγιώτα του Νικολάου
Τόμπρου-Γκίνη Χρυσούλα του Γεωργίου
Τσιριγώτη-Μπόγδου Ελπίς-Αλεξία του Σπυρίδωνος
Χειρδάρης Νικόλαoς του Άγγελου
Χρυσικοπούλου Μαγδαληνή (Μάγδα) του Κωνσταντίνου
 
Εκλογική Περιφέρεια Μαθρακίου
(Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι με αλφαβητική σειρά)
 
Αργυρός Βασίλειος του Αναστασίου
Αργυρός Σπυρίδων του Ευαγγέλου
 
Εκλογική Περιφέρεια Οθωνών
(Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι με αλφαβητική σειρά)
 
Κασίμη Αντωνία του Αναστασίου
Κατέχης Δημήτριος του Εμμανουήλ
 
Εκλογική Περιφέρεια Παλαιοκαστριτών
(Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι με αλφαβητική σειρά)
 
Κωστάλης Κωνσταντίνος του Παντελή
Παγιάτης Σπυρίδων του Ονουφρίου
Ραράκος Ευάγγελος του Ευτυχίου
Ρεπούλιου Χριστίνα του Δημητρίου
Τσιλιμπάρη Αικατερίνη του Κωνσταντίνου
 
Εκλογική Περιφέρεια Παρελίων
(Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι με αλφαβητική σειρά)
 
Βασιλάκης Νικόλαος του Γεωργίου
Κόντη Αγγελική του Αναστασίου
Κόντης Κωνσταντίνος του Αντωνίου
Παντελιός Γεώργιος- Ηλίας του Σπυρίδωνος
Σπάτουλας Στέφανος του Αθανασίου
Χαλικιά Ιωάννα (Άννα) του Κωνσταντίνου
 
Εκλογική Περιφέρεια Φαιάκων
(Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι με αλφαβητική σειρά)
 
Απέργης Σταμάτιος του Κωνσταντίνου
Ζερβού Μαρία του Σπυρίδωνος
Θεόδοτος Χρύσανθος του Γεωργίου
Λαδοβρέχη Αφροδίτη του Σπυρίδωνος
Νικολούζος Αντώνιος - Σπυρίδων του Ξενοφώντος
Παπαδόπουλος Γεώργιος του Δημητρίου
 
Κοινότητα Κερκυραίων– Δ.Ε. ΚΕΡΚΥΡΑΙΩΝ
(Υποψήφιοι Σύμβουλοι με αλφαβητική σειρά)
 
Αλαμάνος Γεράσιμος του Γεωργίου
Βενετσιάνου Ελένη του Κωνσταντίνου
Βίνος Θεόδωρος - Ονούφριος του Βασιλείου
Θεοτόκης Παναγιώτης (Τάκης) του Ιωάννη
Κομιανού Ελένη του Στεφάνου
Κρητικού Χρυσάνθη του Ανδρέα
Λαμπίρη Ολυμπία του Όθωνα
Λευθεριώτης Πέτρος του Νικολάου
Μακρής Ιωάννης του Κωνσταντίνου
Μιχαλά Μαρία του Μιχαήλ
Μπόγκα Χριστίνα του Βασιλείου
Νάνος Στέφανος του Κωνσταντίνου
Πολίτης Μιχαήλ του Αλεξάνδρου
Σκορδίλη Ειρήνη του Βασιλείου
Σκούρας Ευστάθιος του Γεωργίου
Σταθούλης Ιωάννης του Γεωργίου
Χατζής Ηλίας του Δαυίδ



ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ
ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΗΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ
ΔΗΜΟΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΠΟΝΤΙΩΝ ΝΗΣΩΝ
 
 
Οι υποψήφιοι του Συνδυασμού είναι:
 
ΚΑΡΥΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
( Υποψήφιος Δήμαρχος)
 
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΧΙΛΛΕΙΩΝ
 
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
ΒΙΛΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
ΚΟΝΟΜΗ ΑΛΕΞΙΑ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
ΚΟΝΤΟΥ–ΜΙΧΑΗΛΗ ΒΑΡΒΑΡΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ   
ΚΟΥΤΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 
ΛΙΒΕΡΗ-ΑΣΠΙΩΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΜΑΜΑΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΑΣΚΛΗΠΙΟΥ
ΡΩΣΣΗ ΙΩΑΝΝΑ (ΑΝΝΑ) ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΣΟΥΚΕΡΑΣ ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟΣ ΤΟΥ  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
 
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ
ΕΡΕΙΚΟΥΣΑΣ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
ΔΑΦΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ ΤΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑ
 
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΕΡΚΥΡΑΙΩΝ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
ΑΠΟΣΤΟΥ ΒΙΟΡΙΚΑ- ΜΑΡΙΛΕΝΑ (ΜΑΡΙΝΑ) ΤΟΥ ΓΚΕΟΡΓΚΕ
ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ- ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΘΑ ΤΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΗ
ΓΙΟΧΑΛΑ-ΚΟΥΚΟΥΡΙΚΟΥ  ΑΘΗΝΑ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ 
ΓΡΑΜΜΕΝΟΥ-ΠΑΝΑΡΕΤΟΥ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ
ΔΑΣΚΑΛΙΕΡΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΖΑΧΟΥ  ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ 
ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΚΑΡΥΔΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΑΡΥΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
ΚΑΡΥΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΚΑΤΣΑΝΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ  ΘΕΟΦΑΝΗ
ΚΛΗΡΟΝΟΜΟΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΩΣΤΑΓΙΟΛΑΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ- ΣΤΕΦΑΝΟΥ
ΛΕΥΘΕΡΙΩΤΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ 
ΛΟΥΒΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ
ΜΟΣΧΟΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΦΩΤΙΟΥ  
ΜΠΑΞΕΒΑΝΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ
ΠΑΪΠΕΤΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΠΑΝΑ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΠΕΤΣΑΒΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΠΟΔΑΡΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΟΥ ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ
ΠΡΙΦΤΗ ΣΟΦΙΑ (ΙΚΑ) ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΡΕΝΤΙΦΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΣΤΟΪΤΣΕΒΑ ΝΙΚΟΛΙΝΑ ΤΟΥ ΣΤΟΪΤΣΟ
ΤΣΕΧΟΥ ΣΑΡΑ ΤΟΥ ΣΚΕΛΚΙΜ
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ ΤΟΥ ΗΛΙΑ
ΧΥΤΗΡΗ ΕΙΡΗΝΗ- ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΑΘΡΑΚΙΟΥ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
ΔΑΦΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΟΘΩΝΩΝ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
ΔΑΦΝΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΗ
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
 
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΩΝ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
ΚΑΡΥΔΗΣ ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΛΕΥΘΕΡΙΩΤΗ-ΤΣΑΓΚΑΡΗ ΑΘΗΝΑ   ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ( ΝΕΝΑ) ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΤΟΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
  
 
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΠΑΡΕΛΙΩΝ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
ΑΝΑΛΥΤΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ( ΜΙΣΤΡΟΣ)  ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΛΕΥΘΕΡΙΩΤΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΝΑΚΟΥ ΘΗΡΕΣΙΑ ( ΤΕΡΕΖΑ) ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ (ΠΑΝΤΕΛΗΣ) ΤΟΥ ΒΛΑΣΙΟΥ
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΑΧΙΛΛΕΑ
 
 
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΦΑΙΑΚΩΝ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑ
ΓΚΟΥΝΕΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΟΥ ΣΩΤΗΡΗ
ΚΑΡΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΜΕΤΑΛΛΗΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
ΝΙΚΟΛΟΥΖΟΥ ΕΛΕΝΗ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
 


Η ΚΕΡΚΥΡΑ ΨΗΛΑ   
    
ΝΕΡΑΝΤΖΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ    
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ    
    
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΧΙΛΛΕΙΩΝ    
Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι κατ' αλφαβητική σειρά    
ΒΑΡΟΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ    
ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ    
ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ    
ΛΟΥΒΡΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ    
ΜΑΝΙΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ    
ΠΑΓΚΡΑΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ    
    
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΡΕΙΚΟΥΣΣΗΣ    
Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι κατ' αλφαβητική σειρά    
ΝΕΡΑΝΤΖΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ    
    
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΕΡΚΥΡΑΙΩΝ    
Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι κατ' αλφαβητική σειρά    
ΑΥΓΕΡΙΝΟΥ ΖΑΪΡΑ του ΘΩΜΑ    
ΒΑΡΟΥΧΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ)  του ΙΩΑΝΝΗ    
ΒΑΡΟΥΧΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΝΔΡΕΑ    
ΒΕΛΑΝΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ    
ΒΛΑΧΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΑΛΚΙΝΟΟΥ    
ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ ΛΑΣΚΑΡΙΝΑ του ΑΝΔΡΙΑΝΟΥ    
ΓΕΩΡΓΟΤΑ ΙΩΑΝΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ    
ΓΕΩΡΓΟΤΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ    
ΓΙΑΝΝΑΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ -ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ) του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ    
ΓΚΙΣΔΑΚΗ ΑΡΤΕΜΙΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ    
ΔΡΑΜΠΑΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ    
ΚΑΜΠΙΤΣΗ ΙΩΑΝΝΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ    
ΚΑΡΥΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ    
ΚΟΡΙΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΠΑΥΛΟΥ    
ΜΕΤΑΛΛΗΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ    
ΜΕΤΑΛΛΗΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ    
ΜΕΤΑΛΛΗΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΑΝΔΡΕΑ    
ΜΟΥΖΑΚΙΤΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ    
ΠΑΜΦΙΛΗ ΕΛΠΙΝΙΚΗ (ΝΙΚΗ) του ΙΩΑΝΝΗ    
ΡΟΥΒΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ    
ΣΚΙΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ    
ΣΤΕΦΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΕΛΕΝΑ) του ΙΩΑΝΝΗ    
ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ    
ΤΖΕΚΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ    
ΤΡΑΝΑΚΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ-ΣΤΑΥΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ    
ΧΕΙΜΑΡΙΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ    
    
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΑΘΡΑΚΙΟΥ    
Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι κατ' αλφαβητική σειρά    
ΔΗΜΟΥΛΑ ΜΑΡΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ    
    
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΟΘΩΝΩΝ    
Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι κατ' αλφαβητική σειρά    
ΠΑΡΙΣΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ    
    
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΩΝ    
Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι κατ' αλφαβητική σειρά    
ΓΟΥΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (ΤΣΟΜΠΡΑΣ)    
ΤΑΡΑΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ    
OΣΜΠΟΡΝ (OSBORN) ΒΑΛΕΡΥ - ΜΕΙ (VALLERIE MAΥ) του ΧΑΡΟΛΝΤ     
    
EKΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΑΡΕΛΙΩΝ    
Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι κατ' αλφαβητική σειρά    
ΒΛΑΧΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΑΛΚΙΝΟΟΥ    
ΚΑΡΟΥΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ    
ΛΕΣΙ ΓΚΑΜΠΡΙΕΛΙ του ΒΑΣΙΛ    
ΛΕΥΘΕΡΙΩΤΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ-ΑΓΓΕΛΟΣ (ΧΑΡΗΣ) του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ    
ΜΑΚΡΗ ΜΑΡΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ    
ΤΖΩΡΗ ΒΑΪΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ    
    
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΦΑΙΑΚΩΝ    
Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι κατ' αλφαβητική σειρά    
ΑΝΘΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ    
ΚΑΛΟΥΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ    
ΜΕΤΑΛΛΗΝΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ - ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ  του ΝΙΚΟΛΑΟΥ    
ΜΙΧΑΗΛ - ΚΟΣΚΙΝΑ ΣΤΑΜΑΤΕΛΑ (ΛΕΛΑ)  του ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΥ    



ΚΕΡΚΥΡΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
ΠΟΥΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΧΙΛΛΕΙΩΝ

ΚΑΡΥΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΚΡΗΤΙΚΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
ΜΕΡΙΑΝΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΜΠΑΛΑΝΙΚΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΙΩΑΝΝΗ
ΝΙΝΟΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΠΟΥΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ - ΧΡΗΣΤΟΣ του ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ
ΤΣΙΛΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ


ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΡΕΙΚΟΥΣΣΗΣ
ΓΡΑΜΜΕΝΟΥ ΜΑΓΔΑΛΙΝΗ του ΣΠΥΡΙΔΩΝ


ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΕΡΚΥΡΑΙΩΝ

ΑΛΑΜΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
ΒΛΑΧΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ
ΓΚΕΓΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΜΙΧΑΛΗ
ΓΚΙΣΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΣΠΥΡΙΔΩΝ
ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΙΜΙΛΙΟΥ
ΔΕΝΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΔΟΥΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΚΑΝΕΛΛΑΚΗΣ ΖΑΦΕΙΡΗΣ του  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΚΟΡΟΒΕΣΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΛΑΒΡΑΝΟΥ ΜΑΛΒΙΝΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝ
ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΜΑΛΙΑΡΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΜΟΙΡΙΣΚΛΑΒΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΜΟΥΧΛΙΑΝΙΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝ
ΜΠΑΛΑΝΙΚΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΝΙΝΟΥ ΝΙΚΟΛΗ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
ΝΤΡΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΠΟΥΛΗ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ του ΣΠΥΡΙΔΩΝ
ΠΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΡΙΓΑΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝ
ΣΑΚΑΤΗ ΑΣΠΑΣΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΣΑΚΑΤΗ ΣΕΒΑΣΤΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΣΚΙΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΣΠΑΤΟΥΛΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ - ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝ
ΤΣΙΡΙΓΩΤΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΠΕΤΡΟΥ


ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΑΘΡΑΚΙΟΥ

ΓΡΙΣΠΟΥ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ του ΝΙΚΗΤΑ


ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΟΘΩΝΩΝ

ΚΑΤΩΜΕΡΗ ΕΛΕΝΗ - ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ


ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΩΝ

ΒΕΡΓΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΠΑΠΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΙΩΑΝΝΗ
ΣΤΡΑΒΟΡΑΒΔΗ ΜΑΡΙΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝ
ΤΣΙΜΙΝΟΣ ΣΩΣΙΠΑΤΡΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ


ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΑΡΕΛΙΩΝ

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΒΕΡΓΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ - ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΝΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
ΝΙΝΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ


ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΦΑΙΑΚΩΝ

ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΓΡΑΜΜΕΝΟΥ ΘΑΛΕΙΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝ
ΜΠΟΥΡΤΕΝΑΣ ΜΕΡΚΟΥΡΙΟΣ του ΣΤΕΡΓΙΟΥ
ΣΟΥΒΛΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝ - ΣΩΚΡΑΤΗ


ΕΚΚΙΝΗΣΗ
Υποψήφιος Δήμαρχος
Μαρκάτης Ελευθέριος του Σπυρίδωνος 

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

Εκλογική Περιφέρεια Αχιλλείων
Βιτάλ Ιωσηφίνα Ραχήλ του Σαμουήλ
Γρηγορίου Πέτρος του Δημητρίου
Καραγιώργου Ιφιγένεια του Θεοφάνη
Λιτσαρδόπουλος Κωνσταντίνος του Θεόδωρου
Ντεπόλο Γκαμπριέλλα του Τζιοβάνι 
Σκορδίλη Σοφία Ειρήνη του Γεωργίου

Εκλογική Περιφέρεια Ερεικούσσης
Ρομποτή Δήμητρα του Γερασίμου

Εκλογική Περιφέρεια Κερκυραίων

Άνθης Σωσίπατρος του Αλεξάνδρου
Γιαννιός Ματθαίος του Αδάμ
Γρηγοριάδης Κωνσταντίνος του Θεοδώρου
Ερμίδη Χαρά του Ανέστη
Καλλιμάνης Σταύρος του Χρήστου
Καποδίστριας Βαγγέλης του Σπυρίδωνος
Καραμανώλη Αικατερίνη του Ευστρατίου
Κορακιανίτης Σέργιος του Δημητρίου
Κοσμάς Νικηφόρος του Κωνσταντίνου
Λινοσπόρης Αναστάσιος του Σπυρίδωνος
Μαγιολαδίτης Μάριος του Σπυρίδωνος
Μαυρογιάννη Ουρανία του Κωνσταντίνου γων
Μαυρωνάς Γεώργιος του Νικολάου
Μεσσιάν Αναστασία του Σπύρου
Μηνά Μαίρη του Αρσενίου
Μοτσενίγος Ιωάννης του Αναστασίου
Ντούττο Σαμοίλη Πατρίτσια του Κάρλο Άλντο
Παγκράτη Ελένη του Στέφανου
Παιπέτης Σπυρίδων του Αντωνίου
Παπαδάτου Στελίνα ( Ελίνα ) του Σπυρίδωνος
Πηγής Δημήτριος του Ιωάννη
Σαμοίλης Νικόλαος του Δημητρίου
Σκολαρίκης Γεώργιος του Νικολάου
Τόμπρος Σπυρίδων ( Ρόσι ) του Δημητρίου
Φουρκαλίδης Ευστράτιος του Ιωάννη
Χαϊδεμενοπούλου Κωνσταντίνα του Ιωάννη

Εκλογική Περιφέρεια Μαθρακίου
Μήλιου Βασιλική Μαρία του Μιλτιάδη

Εκλογική Περιφέρεια Οθωνών
Σκέμπρη Κωνσταντίνα του Γεωργίου

Εκλογική Περιφέρεια Παλαιοκαστριτών
Αλεξάκη Ευαγγελία του Νικολάου
Μπασιάκος Κωνσταντίνος του Ευαγγέλου
Παπανικολάου Νικόλαος του Ιωάννη

Εκλογική Περιφέρεια Παρελίων
Κουγιανού Ευαγγελία του Σπυρίδωνος
Μπασιάς Σπυρίδων του Αλεξάνδρου
Προσαλέντης Κωνσταντίνος του Χριστοδούλου
Τζουβελέκης Γεώργιος του Χρήστου

Εκλογική Περιφέρεια Φαιάκων
Γαστεράτος Κίμωνας του Γεωργίου
Καλούδη Παγώνα του Ιωάννη
Στέλιος Γρηγόρης του Αλεξάνδρου
Χονδρογιάννης Τρύφωνας του Αντωνίου



ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ
ΜΠΟΡΜΠΟΤΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  του  ΘΕΟΔΩΡΟΥ     Υποψήφιος Δήμαρχος

Εκλογική Περιφέρεια Αχιλλείων
ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΑ – ΣΑΒΒΑΤΗ ΜΑΓΔΑΛΙΝΗ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
ΓΡΑΜΜΕΝΟΥ  ΑΓΕΛΙΚΗ  του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  του  ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
ΚΑΨΟΚΑΒΑΔΗΣ  ΑΝΔΡΕΑΣ  του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΜΑΚΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ  του  ΑΓΓΕΛΟΥ
ΠΙΕΡΡΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ του  ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
ΡΑΡΗΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ  του  ΣΤΕΦΑΝΟΥ
ΤΡΑΝΤΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ  του  ΧΡΗΣΤΟΥ
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ  ΕΛΠΙΔΑ  του  ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

Εκλογική Περιφέρεια Ερεικούσσης
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι
ΡΙΓΑΝΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

Εκλογική Περιφέρεια Κερκυραίων
ΑΛΕΞΙΟΥ  ΑΜΑΛΙΑ  του  ΣΤΑΥΡΟΥ
ΑΝΤΩΝΑΚΗ-ΚΑΛΟΓΕΡΟΥ  ΑΝΝΑ  του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΑΡΜΕΝΗ  ΕΥΤΥΧΙΑ (ΕΦΗ) του  ΓΑΒΡΙΗΛ
ΑΣΠΙΩΤΗΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ  του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ  ΣΩΤΗΡΙΟΣ  του  ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ
ΓΚΛΑΒΙΝΑΣ  ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ  του  ΠΑΣΧΑΛΗ
ΓΚΟΓΚΑΣ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΔΑΦΝΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΔΕΛΑΠΟΡΤΑ  ΕΛΕΝΗ  του  ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ  ΝΙΚΗ  του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΔΟΥΚΑΚΗ  ΑΡΤΕΜΙΣ  του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΔΟΥΚΑΚΗΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ  του  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΘΥΜΗΣ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΚΑΛΑΚΟΥ  ΜΑΡΩ  ΜΑΝΘΑ  του  ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
ΚΑΡΔΑΜΗ  ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ  του  ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ
ΚΑΣΤΑΜΟΝΙΤΗ-ΜΙΣΦΟΥΤ  ΡΟΖΑΛΙΑ  του  ΙΩΑΝΝΗ
ΚΟΥΛΟΥΡΗ  ΑΓΓΕΛΙΚΗ  του  ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ
ΚΟΥΤΣΟΛΟΥΚΑΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  του  ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΚΡΑΣΑΚΗΣ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΚΥΑΝΟΥΡΑΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ  του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΛΑΣΘΙΩΤΑΚΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  του  ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ
ΜΑΚΡΗΣ  ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ  του  ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ
ΜΑΞΟΥΤΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ
ΜΑΣΤΟΡΑ  ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ  του  ΘΕΟΧΑΡΗ
ΜΕΚΚΑ  ΧΡΙΣΤΙΝΑ  του  ΗΛΙΑ
ΜΠΕΡΔΟΥΣΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  του  ΦΙΛΙΠΠΟΥ
ΜΠΟΝΤΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΜΠΟΤΕΤΖΑΓΙΑ  ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ  του  ΠΕΤΡΟΥ
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  του  ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΠΑΤΟΥΛΙΑ-ΠΑΠΠΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΣΙΑ)  του  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΠΗΓΗΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ  του  ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΠΡΕΠΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΡΑΨΟΜΑΝΙΚΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΣΟΦΙΑΝΟΣ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΧΑΛΙΚΙΑΣ  ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΑΚΗΣ)  του  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ  ΜΥΡΣΙΝΗ  του  ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
ΧΟΝΔΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Μαθρακίου
ΚΑΤΕΧΗΣ  ΠΑΝΤΑΖΗΣ  του  ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Οθωνών

ΑΡΩΝΗΣ  ΑΝΔΡΕΑΣ  του  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

Εκλογική Περιφέρεια Παλαιοκαστριτών
ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΓΟΥΛΗΣ  ΘΕΟΔΩΡΟΣ  του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΝΙΝΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΦΩΤΕΙΝΟΥ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ  του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

Εκλογική Περιφέρεια Παρελίων

ΓΡΑΜΜΕΝΟΥ  ΕΥΤΥΧΙΑ  του  ΙΩΑΝΝΗ
ΔΟΥΚΑΚΗΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ  του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΛΕΥΘΕΡΙΩΤΗ- ΓΥΠΑ  ΔΙΑΜΑΝΤΙΝΑ (ΜΑΝΤΕ)  του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΜΠΙΖΗΣ  ΕΥΘΥΜΙΟΣ  του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΣΓΟΥΡΟΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  του  ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΤΣΕΚΑΣ  ΦΩΤΙΟΣ  του  ΧΡΗΣΤΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Φαιάκων

ΓΙΣΔΑΚΗ  ΕΥΔΟΚΙΑ  του  ΙΑΚΩΒΟΥ
ΓΙΣΔΑΚΗΣ  ΜΑΤΘΑΙΟΣ  του  ΑΡΣΕΝΙΟΥ
ΜΕΤΑΛΛΗΝΟΣ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  του  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
ΠΑΓΙΑΤΑΚΗ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ  του  ΑΝΔΡΕΑ ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ
ΠΕΛΑΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΧΟΝΔΡΟΓΙΑΝΝΗΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  του  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ



ΚΕΡΚΥΡΑ ΝΑ ΖΕΙΣ
Τρεπεκλής Γιάννης του Αναστασίου – Υποψήφιος Δήμαρχος

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΧΙΛΛΕΙΩΝ
ΑΝΥΦΑΝΤΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ-ΣΠΥΡΙΔΩΝ (ΜΑΚΗΣ) του ΣΤΕΦΑΝΟΥ
ΚΑΤΣΑΡΟΥ ΜΥΡΤΩ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΕΦΑΛΛΩΝΙΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ
ΛΙΤΣΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΜΑΜΑΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΜΕΡΚΟΥΡΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του ΦΙΛΙ
ΜΠΟΥΡΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΠΗΛΟΥ)
ΣΙΝΔΡΑ-ΚΑΒΒΑΔΙΑ ΠΗΝΕΛΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του ΘΕΟΦΙΛΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΡΕΙΚΟΥΣΑΣ
ΑΡΓΥΡΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΜΑΡΚΟΥ (ΜΠΟΤΟΣ)
ΓΚΙΚΑ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ (ΠΙΤΣΑ) του ΛΑΖΑΡΟΥ
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΕΡΚΥΡΑΙΩΝ
ΑΜΒΡΟΣΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΑΝΑΛΥΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ
ΑΡΓΥΡΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΑΥΛΩΝΙΤΗ ΜΑΡΙΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΒΕΝΤΟΥΡΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΒΡΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
ΓΟΥΝΑΡΗ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ (ΝΙΚΗ) του ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ
ΓΟΥΣΗ ΑΝΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ
ΔΑΓΚΛΗ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ (ΜΑΧΗ) του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΔΗΜΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΕΡΙΤΣΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΣΟΦΙΑ (ΜΑΡΙΣΟΦΗ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΑΡΔΑΚΑΡΗ ΟΛΓΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΚΑΡΔΑΜΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
ΚΑΡΔΑΜΙΤΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΚΑΡΔΟΝΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΜΑΡΙΑΝΟΥ
ΚΑΡΠΑΤΣΕΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΣΗΜΑΚΗ
ΚΑΡΡΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΚΟΚΑΒΕΣΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΩΛΗΣ) του ΠΕΤΡΟΥ
ΚΟΤΖΙΑΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΚΥΠΡΙΑΝΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΩΣΤΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΜΑΜΑΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ
ΜΟΣΧΑΤ ΣΠΥΡΟΣ του ΙΩΣΗΦ
ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΙΩΑΝΝΗ
ΝΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑ
ΟΡΦΑΝΟΥΔΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ) του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
ΠΑΝΤΕΛΙΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΡΙΚΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ
ΣΠΑΤΟΥΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΣΤΟΓΙΑΝΝΟΣ ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣ (ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΣΩΜΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΤΑΓΚΑΤΙΔΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΤΖΑΦΕΣΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΤΖΙΒΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΟΦΟΚΛΗ
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΤΣΙΡΙΓΓΑΚΗ ΣΤΑΜΑΤΕΛΛΑ (ΜΑΤΟΥΛΑ) του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΑΘΡΑΚΙΟΥ
ΚΑΤΕΧΗ ΕΛΕΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ
ΚΑΤΕΧΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΟΘΩΝΩΝ
ΚΑΣΙΜΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΑΡΣΕΝΙΟΥ
ΚΑΤΕΧΗ ΕΥΔΟΚΙΑ (ΕΥΗ) του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΩΝ
ΑΓΑΘΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΒΗΧΑ ΜΑΡΙΑ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΜΑΖΗ ΑΓΑΘΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΜΙΧΑΛΑ ΜΑΡΙΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΟΥΣΤΟΓΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΑΡΕΛΙΩΝ
ΑΛΑΜΑΝΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΠΑΥΛΟΥ ΔΟΒΑΝΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ (ΒΟΥΛΑ) του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
ΖΕΡΒΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ
ΖΟΥΠΑ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ (ΜΠΕΤΥ) του ΠΟΛΥΜΕΡΗ
ΜΕΡΚΟΥΡΗ-ΣΕΛΑ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ του ΙΛΙΡΙΑΝ
ΡΙΓΓΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΦΑΙΑΚΩΝ
ΘΕΟΔΟΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΚΑΡΜΠΟΥΡΗ ΕΙΡΗΝΗ-ΘΕΟΔΩΡΑ του ΜΙΧΑΗΛ
ΛΑΔΟΒΡΕΧΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΛΑΣΚΑΡΗ ΡΙΑΝΑ-ΑΜΕΛΙΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΣΙΔΕΡΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ- ΘΕΟΔΩΡΑ του ΑΝΔΡΕΑ
ΤΣΙΜΠΟΥΛΗ ΘΕΟΦΑΝΙΑ (ΦΑΝΗ) του ΑΓΓΕΛΟΥ



180 ΜΟΙΡΕΣ
Δρυ Μαρία του Γεωργίου (ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΔΗΜΑΡΧΟΣ)

Εκλογική περιφέρεια Αχιλλείων
Βλάσσης Χρήστος του Ευγένιου
Κούφαλης Λεωνίδας του Ευθυμίου-Νικολάου
Πανδής Παναγιώτης του Αλεξάνδρου Βασιλείου
Ράντος Αναστάσιος του Γεωργίου
Τσαγκάρης Νικόλαος (Άρης) του Μιχαήλ
Φραγκοπούλου Μαρία του Βασιλείου

Εκλογική περιφέρεια Ερεικούσσης
Γιώτα Βαΐα του Δημητρίου

Εκλογική περιφέρεια Κερκυραίων
Αμασιάδη Χρυσοβαλάντου (Βαλεντίνη) του Γεωργίου
Άνθης Αλέξανδρος του Νικολάου
Αρμπάτσης Λεωνίδας του Γιάννη
Ασωνίτου Ναντίνα του Ιωάννη
Βρακάς Σωτήριος του Βασιλείου
Γκούσης Κωνσταντίνος του Μιχαήλ
Δεληγιάννη Χρυσούλα του Αλεξάνδρου
Δεληγιάννης Ιωάννης του Στυλιανού
Εμμανουηλίδης Πέτρος του Σωκράτη
Ζαμπακόλας Νικόλαος του Μιχαήλ
Ζαφειροπούλου Χριστίνα του Ιωάννη
Καγκουρίδης Κωνσταντίνος του Γεωργίου
Κεστεκίδη Βαρβάρα (Βάνα) του Βασιλείου
Κόλλα Δάφνη του Λεωνίδα
Κορακιανίτης Χαράλαμπος του Σπυρίδωνος
Κουλούρη Χριστιάνα του Ιωάννη Σπυρίδωνος
Κυριαζής Ευάγγελος του Αντωνίου Μιχαήλ
Λαχούντ Μιχαήλ του Ναμπίλ
Λόλη Μαργαρίτα του Ισμέτ
Λούμπος Γεώργιος του Κωνσταντίνου
Μέγκουλας Αριστοτέλης Σεβαστιανός Οδύς του Γεωργίου
Μεταξάς Δημήτριος Μάριος του Κωνσταντίνου
Ντάτση Μαρία του Ιωάννη
Patsios Tracy Elisabeth Alexandra του Stamatios
Πουλουδή Ιωάννα του Γεωργίου
Ρούσης Κάρολος του Γεωργίου
Σταματάκος Νικόλαος Παναγιώτης του Λουκά
Τόμπρος Γεώργιος του Μάριου
Τσάμης Ναστάς (Αναστάσης) του Δημήτρη
Χαλικιοπούλου Χρυσάνθη (Χρύσα) του Νικολάου
Χριστοδούλου Χρήστος του Σπυρίδωνος

Εκλογική περιφέρεια Μαθρακίου
Αγγελοπούλου Αριάνα-Ελένη του Νικηφόρου

Εκλογική περιφέρεια Οθωνών
Διαμαντάρα Δάφνη του Αλεξάνδρου
Εκλογική περιφέρεια Παλαιοκαστριτών
Αγάθου Σπυριδούλα του Ξενοφώντος
Αυλωνίτης Σπυρίδων του Τηλέμαχου
Κορακιανίτη Ιωάννα του Αντωνίου

Εκλογική περιφέρεια Παρελίων
Αγάθου Αγγελική του Δημητρίου
Κοσκινάς Ριχάρδος-Θεόδωρος (Ρίτσαρντ) του Βασιλείου
Μολοκότος Νικόλαος του Κωνσταντίνου
Τσάκα Αιμιλία του Ευάγγελου

Εκλογική περιφέρεια Φαιάκων
Δημητράς Αλέξανδρος του Βασιλείου
Κούφαλης Λεωνίδας του Γεωργίου
Πρεντουλής Χριστόδουλος του Αιμίλιου
Ψαρρά Ελένη (Νένα) του Σπυρίδωνος



ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΗ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΦΩΝΗ-ΔΗΜΟΤΕΣ ΓΙΑ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ
Επικεφαλής, υποψήφιος δήμαρχος Χρύσανθος Σαρλής
Οι υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι είναι οι εξής:

ΕΚΛΟΓΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΑΧΙΛΛΕΙΩΝ

ΚΑΡΔΑΚΑΡΗΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ  του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2. ΚΑΡΥΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
3.ΚΟΜΙΑΝΟΥ  ΒΑΣΙΛΙΚΗ  του  ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
4. ΠΑΓΚΑΛΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ  του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
5.ΠΑΓΚΡΑΤΗ   ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ  του  ΙΩΑΝΝΗ      
6.ΠΑΓΚΡΑΤΗΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ  του  ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
7. ΣΚΙΑΔΟΠΟΥΛΟΥ  ΕΙΡΗΝΗ  του  ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ
8. ΣΠΙΝΟΥΛΑ   ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
9.ΤΟΤΑ  ΜΙΡΕΛΑ του ΑΛΕΞΗ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ    ΕΡΕΙΚΟΥΣΣΗΣ
1. ΜΟΥΖΑΚΙΤΗΣ   ΝΙΚΟΛΑΟΣ του  ΜΙΧΑΗΛ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΕΡΚΥΡΑΙΩΝ

1.ΑΓΙΩΤΗΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
2. ΑΛΑΜΑΝΟΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ του  ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
3. ΑΛΕΞΑΚΗ  ΧΡΙΣΤΙΝΑ  του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
4. ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
5. ΓΑΤΣΟΥΛΗΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
6. ΓΕΡΟΓΙΑΝΝΗΣ   ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ (ΛΑΚΗΣ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
7. ΓΙΑΓΚΑΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ του  ΛΑΜΠΡΟΥ
8. ΔΕΣΣΥΛΑΣ  ΑΝΤΩΝΙΟΣ  του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
9. ΔΗΜΟΥΛΑΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ  του  ΣΩΤΗΡΙΟΥ
10. ΕΡΤΣΟΥ  ΖΩΗ  του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
11.ΘΕΟΔΩΡΟΥ   ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ 
12. ΙΩΑΝΝΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ  του  ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ
13.ΚΑΡΥΔΗ  ΣΟΦΙΑ  του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
14. ΚΛΟΥΔΑ   ΑΝΤΩΝΙΑ του  ΑΝΔΡΕΑ
15.ΚΟΝΤΟΣΤΑΝΟΥ  ΜΑΡΙΑ του  ΘΕΟΔΩΡΟΥ
16.ΚΟΣΚΙΝΑΣ   ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
17. ΚΟΤΣΗΣ  ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
18. ΚΟΥΛΟΥΡΗ  ΜΑΡΘΑ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
19. ΛΑΒΡΑΝΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
20.ΛΑΜΠΙΡΗ  ΕΛΕΝΗ  του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ     
21.ΛΙΤΣΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ
22. ΜΑΖΑΡΑΚΗΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ  του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
23. ΜΕΤΑΛΛΗΝΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ  του  ΙΩΑΝΝΗ
24. ΜΙΧΑ  ΑΝΝΑ  του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
25. ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗΣ  ΣΤΕΦΑΝΟΣ  του  ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ     
26. ΜΠΑΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ  - ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ του ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑ
27. ΜΠΕΣΚΑ  ΜΑΡΙΝΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
28.ΜΠΟΛΑΝΟΣ  ΚΙΜΟ  του  ΤΣΙΚΟ
29.ΜΠΟΥΚΑΣ  ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ  του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
30.ΠΕΡΑΤΙΚΟΥ  ΕΛΕΝΗ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
31. ΠΕΡΑΤΙΝΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΜΑΤΣΟΥΡΗΣ)  του  ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
32. ΠΕΤΣΙΟΥ  ΒΑΣΙΛΙΚΗ  του  ΙΩΑΝΝΗ
33. ΣΑΜΟΪΛΗ  ΘΕΟΔΟΣΙΑ  του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
34. ΣΤΟΓΙΑΝΝΟΣ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
35. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΤΖΙΤΖΗΣ)  του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
36. ΤΣΙΤΟΥΡΑΣ  ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
37. ΤΣΟΥΤΣΗ  ΑΘΗΝΑ-ΜΑΡΙΑ (ΝΑΝΑ)  του ΧΡΗΣΤΟΥ
38. ΧΡΗΣΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΜΑΘΡΑΚΙΟΥ
Υποψήφιοι   Δημοτικοί   Σύμβουλοι
1.ΑΡΓΥΡΟΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ  του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΟΘΩΝΩΝ
1. ΑΡΓΥΡΟΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ  του ΙΩΑΝΝΟΥ
2. ΒΕΡΓΗ  ΣΥΛΒΙΑ – ΑΝΝΑ  του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ


ΕΚΛΟΓΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΩΝ

ΓΑΤΣΟΥΛΗΣ  ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ZHNIATHΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3.ΚΑΤΣΑΡΟΥ  ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ   του  ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
ΜΙΧΑΛΑΣ  ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (ΓΙΩΡΓΟΣ)  του  ΙΩΑΝΝΗ
ΤΣΙΛΙΜΠΑΡΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  του  ΦΙΛΙΠΠΑ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ   ΠΑΡΕΛΙΩΝ

1.ΑΣΩΝΙΤΗ  ΜΑΡΙΑ  του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
2. ΚΟΥΣΟΥΝΗΣ  ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΛΩΛΟΣ)  του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
3. ΜΟΥΛΙΝΟΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ  του  ΘΕΟΔΩΡΟΥ
4. ΡΙΓΓΑ   ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
ΧΕΙΜΑΡΙΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΧΟΤΖΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ   ΦΑΙΑΚΩΝ

ΑΠΕΡΓΗΣ  ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ  του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
2.ΓΑΡΝΕΛΗ  ΒΑΡΒΑΡΑ  του  ΑΝΔΡΕΑ
3.ΖΟΥΠΑΛΗΣ  ΦΩΤΑΚΗΣ  του ΓΙΑΝΝΗ
4. ΚΟΥΣΤΑΣ ΠΕΤΡΟΣ  του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
5.ΠΑΛΛΗ  ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ  του  ΑΝΔΡΕΑ
ΣΑΟΥΛΙΔΗ  ΕΙΡΗΝΗ  του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ


ΠΡΩΤΑ Η ΚΕΡΚΥΡΑ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ:  ΓΙΩΡΓΟΣ (ΓΕΩΡΓΙΟΣ) ΚΑΛΟΥΔΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΧΙΛΛΕΙΩΝ
ΑΛΕΞΑΚΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ (ΛΙΖΑ) του ΜΙΧΑΗΛ
ΔΡΙΒΑ ΕΛΕΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΟΝΙΤΣΙΩΤΗ ΜΙΚΕΛΑ – ΕΥΘΥΜΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
ΜΟΤΣΕΝΙΓΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ – ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΜΟΤΣΕ) του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΠΑΓΚΑΛΗ ΕΛΠΙΔΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΠΑΙΠΕΤΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ (ΤΑΣΟΣ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΣΟΥΡΒΙΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΕΡΚΥΡΑΙΩΝ
ΒΛΑΧΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΒΡΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΓΙΟΥΡΓΑ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ
ΓΚΕΡΕΚΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΚΑΖΙΑΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΣΑ) του ΠΑΡΘΕΝΙΟΥ
ΚΑΣΙΜΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΝΔΡΕΑ
ΚΙΠΕΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΚΙΤΣΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ
ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΕΡΓΚΙΣ – ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΡΙΝΤΒΑΝ
ΚΡΟΚΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΤΑΣΟΥΛΑ) του ΑΝΔΡΕΑ
ΛΕΥΘΕΡΙΩΤΗ ΣΟΦΙΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΛΙΝΤΟΒΟΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
ΜΑΖΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ
ΜΑΡΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ – ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΦΩΤΙΟΥ
ΜΑΡΤΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΜΙΚΑΛΕΦ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ-ΡΟΒΕΡΤΟΥ
ΜΟΥΡΜΟΥΡΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΜΠΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΣΑΟΥΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΣΓΟΥΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΣΕΧΑΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
ΣΟΥΡΒΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΧΑΡΙΛΑΟΥ
ΣΠΙΓΓΟΥ ΤΑΤΙΑΝΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΣΩΤΗΡΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΤΣΕΝΕΜΠΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΧΑΛΙΚΙΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΜΙΧΑΗΛ
ΧΟΝΔΡΟΓΙΑΝΝΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
ΧΥΤΗΡΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ (ΑΝΝΥ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΩΝ
ΑΓΑΘΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΛΕΜΟΝΗΣ) του ΙΩΑΝΝΗ
ΑΡΓΥΡΟΚΑΣΤΡΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
ΤΣΑΡΚΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΛΕΩΝΙΔΑ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΑΡΕΛΙΩΝ
ΒΑΣΙΛΗ ΕΥΤΑΛΙΝΑ (ΘΑΛΕΙΑ) του ΘΑΝΑΣΗ
ΒΡΑΧΛΙΩΤΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ
ΓΙΑΝΝΟΥΚΑ ΑΝΝ ΤΕΡΕΖ του ΣΤΑΝΛΕΥ-ΤΖΑΙΙΜΣ
ΚΑΡΔΑΚΑΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ – ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΑΝΤΖΙ) του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΦΑΙΑΚΩΝ
ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ – ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΚΕΦΑΛΛΩΝΙΤΗ ΑΝΔΡΙΑΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΚΟΥΛΟΥΡΙΔΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΖΑΧΑΡΙΑ
ΡΕΓΓΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ – ΟΘΩΝ (ΑΚΗΣ) του ΧΡΗΣΤΟΥ

ΔΙΑΠΟΝΤΙΑ ΝΗΣΙΑ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΡΕΙΚΟΥΣΑΣ
ΜΑΝΕΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΑΘΡΑΚΙΟΥ
ΚΑΤΕΧΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΖΙΜΗΣ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΟΘΩΝΩΝ
ΤΣΑΛΔΑΡΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΜΠΟΝΙΑΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ


ΔΗΜΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ


ΠΟΡΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΒΟΡΡΑ
Υποψήφιος Δήμαρχος: Τρύφωνας Σωκράτης, τεχνολόγος Ηλεκτρονικός Μηχανικός – Αυτοαπασχολούμενος

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι:
1 Αθηναίου Ευροσύνη Τεχνολόγος Πολιτικός Μηχανικός
2 Βορριάς Κων/νος Φωτορεπόρτερ
3 Γκουλιούμης Νικόλαος Δικηγόρος - Εκπαιδευτικός
4 Κατσαρού Αγγελική Ιδωτικός Υπάλληλος
5 Κοντίνη Αγγελίνα Ξενοδοχοϋπάλληλος. - Σπουδές κλασικού μπαλέτου
6 Κορμαρή Μαρία Εκπαιδευτικός - Αυτοαπασχολούμενη
7 Κουρσάρης Θεοφύλακτος (Τάκης) Συνταξιούχος ΟΤΕ
8 Κούφαλης Σπυρίδων Γραμ. Σωμ. Υδραυλικών
18 Μαρίτσα Θεοδώρα Εργαζόμενη Ξενοδοχοϋπάλληλος
9 Μοσχόπουλος Διονύσης Τεχνολόγος Μηχανολόγος μηχανικός
10 Μουζακίτης Χριστόδουλος-Παναγιώτης Φοιτητής Φυσικής ΑΠΘ
11 Μπάρδης Νικόλαος Αυτοαπασχολούμενος
12 Μπομπολής Πέτρος Ιστορικός-Διδάσκων Ιόνιο Παν/μιο
13 Μπούκα Παρασκευή (Βούλα) Συνταξιούχος ΟΤΑ
14 Παγκράτη Παρθενόπη (Πόπη) Καθηγήτρια Φιλόλογος
15 Παναγιώτου Παναγιώτης Δάσκαλος δ/ντης σχολικής μονάδας
16 Πανέτας Θεόδωρος Καθηγητής Φυσικής-Φροντιστής
17 Παργινός Φίλιππος Συνταξιούχος
19 Σαρακηνού Ελένη Συνταξιούχος
20 Σγούρος Σπυρίδων Καθηγητής Πληροφορικής
21 Σγούρου Ηλιοστάλακτη (Ήλια) Αυτοαπασχολούμενη
22 Τρύφωνα Αγγελική-Αμπαμπα Ψυχολόγος-Σπουδές κλινικής νευροψυχολογίας
23 Τσιριμιάγγος Δημήτρης Μηχανολόγος Μηχανικός
24 Τσιώλη Χριστίνα Νηπιαγωγός
25 Τσιώλης Ιωάννης Τεχ/γος Μηχ/γος Μηχανικός – Πραγματογνώμονας αναλυτής τροχαίων
26 Χανδρινός Κωνσταντίνος Εργαζόμενος ιδ. Τομέα
27 Ψαρράς Αλέξανδρος Καθηγητής Γεωλόγος-Φυσικό



  
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ
 
 
ΑΣΠΙΩΤΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
 (ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ)
 
 Εκλογική Περιφέρεια  Αγίου Γεωργίου
   Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι
Κοντάλιπου Μαγδαληνή του Σπυρίδωνα (Νούλα)
Λευκιμμιάτη Πελαγία του Δημητρίου
Νικοπάσχος Δημήτριος του Σπυρίδωνα
Ρουβά Μαρία του Κωνσταντίνου
Ρουβάς Γεώργιος του Κωνσταντίνου
Ρούσσινος Γεώργιος του Δημοσθένη
Τριβυζάς Σπυρίδων του Γεωργίου
Φακιολάς Κωνσταντίνος του Στυλιανού
 
Εκλογική Περιφέρεια  Εσπερίων
   Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι
Αυγερινού Αμαλία του Δημητρίου
Αυλωνίτης Αναστάσιος του Σπυρίδωνα
Αυλωνίτου Αικατερίνη του Δημοσθένη
Βλαντός Σπυρίδων του Νικολάου
Γουλή Γεωργία του Ξενοφώντα
Κανταρέλης Σπυρίδων του Αλεξάνδρου
Κούλας Βασίλειος του Σταματίου
Κροκίδης Γεώργιος του Σπυρίδωνα
Μαγουλάς Βασίλειος του Θεοδώρου
Μουζακίτης Σπυρίδων Του Μιχαήλ
Μπάλλα Αικατερίνητου Σπυρίδωνα
Πέρρου Ιωάννα του Λεωνίδα
Πολυμέρης Μιχαήλ του Αλεξάνδρου
Προβατάς Χαρίλαος του Σπυρίδωνα
Τσαγγάρη Μαρία του Γεωργίου
Χαλικιά Ζωή του Διονυσίου
 
Εκλογική Περιφέρεια  Θιναλίων
   Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι
Βλάχου  Σαούλου Ευτέρπη  του Χρήστου
Βλάχου Κερκύρα του Σεβαστιανού
Δερβίσης Ιωάννης του Σερίφ
Διβριώτης Σταμάτιος του Ανδρέα
Δολιανίτης Βασίλειος του Κωνσταντίνου
Κοσκινάς Σπυρίδων του Εμμανουήλ
Κούδας Μιχαήλ του Κωνσταντίνου
Μακρή Λασκαρίνα του Βασιλείου
Μαλαχάς Ευστάθιος του Νικολάου
Μιχαλάκη Χριστίνα του Ιωάννη
Μουζακίτη Αλεξάκη Μαριλένα του Κωνσταντίνου
Νοβάκος Σπυρίδων του Νικολάου
 
 
Εκλογική Περιφέρεια  Κασσιόπης
   Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι
Βλάχος Γεώργιος του Ανδρέα
Κατσαρός Κωνσταντίνος του Βασιλείου
Κουτσούρη Ευαγγελία (Λίτσα) του Θεοδοσίου
Μαυρωνάς Ηρακλής του Στεφάνου






ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΒΟΡΕΙΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΡΟΥΣΣΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ     Υποψήφιος Δήμαρχος

Εκλογική Περιφέρεια Αγίου Γεωργίου
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι
1. ΓΙΑΝΝΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
2. ΓΚΑΣΙΑΛΗΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ  του  ΘΩΜΑ
3. ΔΟΛΙΑΝΙΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΕΥΓΕΝΙΟΥ
4. ΚΟΡΑΚΙΑΝΙΤΗΣ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
5. ΚΟΥΡΚΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ
6. ΚΟΥΡΣΑΡΗΣ  ΠΑΥΛΟΣ  του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
7. ΛΟΥΒΡΟΣ  ΝΚΟΛΑΟΣ-ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ  του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
8. ΡΟΥΣΣΙΝΟΣ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΑΡΗΣ (ΣΑΝΤΡΟΣ) του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Εσπερίων
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι
1. ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΔΙΑΜΑΝΤΙΝΑ του ΘΩΜΑ
2. ΚΟΝΤΑΛΙΠΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3. ΚΟΝΤΑΛΙΠΟΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΛΕΝΙΝ
4. ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
5. ΚΟΡΩΝΑΚΗ-ΒΡΑΝΑ ΜΑΓΔΑΛΙΝΗ του ΜΙΧΑΗΛ
6. ΚΟΣΚΙΝΑ ΕΛΕΝΗ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
7. ΚΡΑΣΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ
8. ΚΡΟΚΙΔΗ-ΜΟΥΖΑΚΙΤΗ ΑΔΑΜΑΝΤΙΝΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
9. ΚΥΡΙΑΚΗ ΝΑΥΣΙΚΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
10. ΚΩΣΤΕΛΛΕΤΟΣ ΘΩΜΑΣ  του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
11. ΜΑΡΙΤΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
12. ΜΟΥΖΑΚΙΤΗΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ  του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
13. ΜΠΙΣΚΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ-ΣΟΦΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
14. ΝΙΚΟΛΟΥΖΟΥ-ΚΟΝΤΟΥ  ΕΥΘΥΜΙΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
15. ΠΡΙΟΒΟΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
16. ΣΚΕΜΠΡΗ ΕΥΓΕΝΙΑ (ΤΖΕΝΗ) του ΑΝΔΡΕΑ
17. ΧΑΛΙΚΙΟΠΟΥΛΟΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Θιναλίου
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι
1. ΒΑΛΣΑΜΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
2. ΚΟΥΔΑΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
3. ΚΩΛΕΤΤΗ ΜΑΡΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
4. ΜΑΛΑΧΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
5. ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
6. ΜΠΑΝΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΙΟΣ  του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
7. ΜΠΑΝΟΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  του ΧΡΗΣΤΟΥ
8. ΜΠΑΝΟΥ ΣΟΦΙΑ  του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
9. ΣΑΛΒΑΝΟΥ-ΧΕΙΡΔΑΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ  του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
10. ΣΩΤΗΡΙΑΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
11. ΤΣΕΝΕΜΠΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
12. ΧΕΙΡΔΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΧΑΡΙΛΑΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Κασσωπαίων
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι
1. ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ  ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ  του  ΧΡΗΣΤΟΥ
2. ΜΑΡΚΑΤΗ-ΚΑΤΣΑΡΟΥ  ΕΛΣΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
3. ΜΑΡΤΖΟΥΚΟΥ ΕΛΕΝΗ-ΧΡΥΣΕΥΓΕΝΗ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
4. ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  του ΣΩΚΡΑΤΗ
5. ΣΑΛΒΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  του ΜΙΧΑΗΛ



ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΒΟΡΕΙΑ ΚΕΡΚΥΡΑ
Επικεφαλής και υποψήφιος δήμαρχος Βόρειας Κέρκυρας Γεώργιος Μαχειμάρης

Εκλογική Περιφέρεια Αγίου Γεωργίου

ΑΝΘΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΓΙΑΛΟΨΟΣ ΣΠΥΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΑΖΙΑΝΗ ΕΛΕΝΗ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΚΟΡΑΚΙΑΝΙΤΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ- ΣΟΦΙΑ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΜΙΧΑΛΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΘΕΟΦΑΝΗ
ΜΟΤΣΕΝΙΓΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΣΑΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΒΛΑΔΗΜΙΡΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Εσπεριών

ΑΡΜΕΝΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ - ΣΟΦΙΑ (ΕΡΗ) του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΒΛΑΧΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ
ΓΕΩΡΓΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΓΕΩΡΓΙΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
ΚΟΝΤΟΓΕΩΡΓΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΚΟΥΦΑΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΜΑΛΑΤΟΥ - ΓΟΥΔΕΛΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΡΙΑ) του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΜΑΡΤΙΝΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του ΣΤΑΥΡΑΚΗ
ΜΕΣΗΜΕΡΗ ΑΡΕΤΗ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΜΟΥΖΑΚΙΤΗ ΜΑΡΙΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΜΟΥΖΑΚΙΤΗ ΣΟΦΙΑ του ΕΛΙΣΣΑΙΟΥ
ΜΟΥΖΑΚΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΜΠΑΚΟΛΑ - ΛΙΑΣΚΟΥ ΜΑΡΙΕΤΙΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΠΕΡΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΠΡΟΒΑΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΘΕΟΦΙΛΟΥ
ΣΚΕΜΠΡΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ του ΑΝΔΡΕΑ

Εκλογική Περιφέρεια Θιναλίων

ΓΛΩΣΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
ΓΡΗΓΟΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΟΛΥΔΩΡΟΥ
ΚΑΛΟΥΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΑΝΙΗΛ
ΚΟΚΚΑΛΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ του ΜΙΧΑΗΛ
ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΚΑΡΟΚΙΑΣ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΜΙΧΑΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΠΑΠΠΑ ΜΑΡΙΑ του ΒΑΓΓΕΛΗ
ΠΟΥΛΙΑΣΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
ΠΡΕΝΤΟΥΛΗΣ ΜΑΡΚΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΣΑΛΒΑΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΤΡΟΥΣΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ - ΑΓΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Κασσωπαίων

ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΑΡΜΑΝΔΟΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
KATSAROS MAXINE - LOUISE  του ALISTER
ΚΟΥΤΣΟΥΡΗΣ ΧΑΡΙΤΩΝ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΜΑΥΡΩΝΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΣΑΛΒΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ


ΒΟΡΡΑΣ ΕΠΑΝΙΔΡΥΣΗ
Υποψήφιος Δήμαρχος Βόρειας Κέρκυρας Σπύρος Βάρελης 

1. Στέφανος Αναστασόπουλος, Συνταξιούχος εκπαιδευτικός
2. Σπύρος Καλούδης, Αντιδήμαρχος  Βόρειας Κέρκυρας και Αντιδήμαρχος Καθαριότητας Δήμου Κέρκυρας
3. Πήτερ-Πέντρο Τρούσας, Πρόεδρος Τοπικής Κοινότητας Σφακερών - Ιδιωτικός υπάλληλος – Γραμματέας στο Αθλητικό Σωματείο «Ηρακλής Σφακερών»
4. Σοφία Κεφαλληνού, Απόφοιτη  ΑΤΕΙ Λογιστικής Πατρών – Εθελόντρια στο Σώμα Ελληνικού Οδηγισμού – Μέλος στο Χορευτικό τμήμα του Πολιτιστικού Συλλόγου Πλάτωνα- Ιδιωτική υπάλληλος
5. Κωνσταντίνος Σώκαλης, Ιδιωτικός υπάλληλος
6. Βασίλης Κανταρέλλης, Διευθυντής Γυμνασίου Αγρού
7. Σπύρος Κωστελέτος, Συνταξιούχος
8. Φώτης Μαρτζούκος, Ελεύθερος επαγγελματίας στον χώρο της εστίασης
9. Αγγελική Μαυροπούλου, Δικηγόρος
10. Μαρία Μαχειμάρη, Κοινωνιολόγος – Ιδιωτική υπάλληλος στο τμήμα πωλήσεων (marketing) σε πολυεθνικό όμιλο εισερχόμενου τουρισμού – Μέλος του Συλλόγου Ελλήνων Κοινωνιολόγων
11. Παναγιώτης Μαυρωνάς, Ιδιώτης καθηγητής - Φροντιστής
12. Βασίλειος Μουζακίτης, Ελεύθερος επαγγελματίας
13. Μαρία Τσούκη, Καθηγήτρια Γερμανικών –  Ελεύθερη επαγγελματίας στο χώρο του τουρισμού - Μέλος Δ.Σ Πολιτιστικής Δράσης Αρίλλα
14. Ασπασία  (Σούλα) Πρωτοψάλτη, Νοσηλεύτρια σε δομή ψυχοκοινωνικής αποκατάστασης του ψυχιατρικού τομεά του Γ.Ν.Κ – Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολικού Κέντρου Αγρού 
15. Ιωάννης Κορμαρής, Απόστρατος Αξιωματικός της Ελληνικής Αστυνομίας – Μέλος του Δ.Σ της Ένωσης Αστυνομικών υπαλλήλων Κέρκυρας – Αντιπρόσωπος στην Πανελλήνια Ομοσπονδία Αστυνομικών υπαλλήλων Ελλάδος
16. Χρήστος Ανεμογιάννης, Πρόεδρος Δημοτικής Κοινότητας Αγίου Παντελεήμονα – Ελεύθερος Επαγγελματίας στον χώρο της εστίασης – Μουσικός – Πρόεδρος Αθλητικού Σωματείου «Θιναλιακός»
17. Ναπολέων Κωνστάντης, Διευθυντής Γυμνασίου Καρουσάδων – Μέλος Δ.Σ  Ενιαίας Σχολικής Επιτροπής Β΄βαθμιας Εκπαίδευσης
18. Μαρία (Μαίρη) Λάμπουρα, Γραμματεάς Δημοτικού Δήμου Κέρκυρας - Πρόεδρος Ενιαίας  Σχολικής Επιτροπής Β΄Βάθμιας Εκπαίδευσης  - Μέλος Δ.Σ Οργανισμού Κοινωνικής Προστασίας και  Παιδείας  -  Μέλος Δ.Σ ΔΕΥΑΚ
19. Αγγελική Μαρτίνου, πρώην Δημοτική υπάλληλος – Γραμματέας Συλλόγου Νεφροπαθών και Μεταμοσχευμένων Κέρκυρας
20. Μαρίνα Τόμπρου, Ελεύθερη επαγγελματίας –Μέλος Πολιτιστικού Συλλόγου Χωροεπισκόπων
21. Θωμάς Συριώτης, Επιχειρηματίας
22. Σπύρος Κοντοσώρος, Ελεύθερος επαγγελματίας
23. Μαρία Μουζακίτη, Πρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Κέρκυρας
24. Σωκράτης Παγιατάκης, Μέλος του Τοπικού Συμβουλίου Κοινότητας Πάγων - Ιδιωτικός υπάλληλος – Αγρότης  - Μέλος  του Πολιτιστικού Συλλόγου Πάγων
25. Έλενα - Ελευθερία Μαλαμούτση, Γυμνάστρια - ιδιωτική υπάλληλος
26. Χαράλαμπος  Βάρελης, Πρόεδρος Τοπικής Κοινότητας Λαυκίου – Ελαιοπαραγωγός – Πρόεδρος Πολιτιστικού Συλλόγου Λαυκίου
27. Ουρανία Βλάχου, Υπάλληλος ΕΛΤΑ
28. Μιχάλης Τσιμπουλής, Αυτοκινητιστής
29. Σπύρος Μπάνος, Αυτοκινητιστής
30. Δημήτρης Κώτσης, Ελεύθερος επαγγελματίας στον χώρο της ανακύκλωσης
31. Αλέξης Τρύφωνας, Πρόεδρος Τοπικής Κοινότητας Νησακίου, ιδιωτικός υπάλληλος
32. Σπύρος Ασπιώτης, Αντιδήμαρχος Πρασίνου Δήμου Κέρκυρας
33. Σταυρούλα Βλασερού, ιδιωτική υπάλληλος, Εθελόντρια ΚΗΦΗ
34. Στεφανία – Δανάη Λαμπίρη, Νοσηλεύτρια
35. Ελένη Παγκράτη, ελεύθερη επαγγελματίας
36. Σπύρος Πρωτοψάλτης, Συνταξιούχος – Ερασιτέχνης ιστορικός ερευνητής Βόρειας Κέρκυρας
37. Σοφία Κληρονόμου, ιδιωτική υπάλληλος
38. Κατερίνα Μιχαλάκη, Ιδιωτική υπάλληλος
39.Σπύρος Μουζακίτης , Ελεύθερος επαγγελματίας στον χώρο του Τουρισμού
40. Σπύρος Κομηνός, Πρόεδρος Δημοτικής Κοινότητας Καρουσάδων – Επιπλοποιός
41. Αργυρή Μπιτσαρά, Φαρμακοποιός


ΔΗΜΟΣ ΝΟΤΙΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ


ΝΟΤΙΑ ΚΕΡΚΥΡΑ ΠΟΛΙΤΩΝ

Υποψήφιος Δήμαρχος Γιάννης Πανδής

Ονόματα υποψηφίων συμβούλων κοινοτήτων Λευκίμμης
 
Κοινότητα Βιταλάδων
Βάρελης Κωνσταντίνος του Γεράσιμου
Κουλούρη Σπυριδούλα του Χαράλαμπου
Κουλούρης Γεώργιος του Νικολάου
Κουλούρης Σπυρίδων του Χαράλαμπου
Πανδή Ειρήνη Βαρβάρα του Νικολάου                                                                
 
Κοινότητα Λευκίμμης
Καββαδία Σοφία του Ηλία
Κάντα Ακριβή του Χρήστου
Κάντας Βασίλειος του Θεοδώρου
Πανδής Αλμπέρτος Βασίλειος του Ιωάννη
Ραυτόπουλος Χρήστος του Ευσταθίου
Σεληνιάδης Χρήστος του Φιλόδωρου Πυθαγόρα
 
Κοινότητα Νεοχωρίου
Βλάσση Ελένη του Δημητρίου
Κάντας Αλέξανδρος του Ευάγγελου
Πλασκασοβίτη Διαμαντίνα του Βασιλείου
Πλασκασοβίτη Μαρία του Σάββα
Πλασκασοβίτης Γεώργιος του Νικολάου
 













ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΝΟΤΙΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ     Υποψήφιος Δήμαρχος

Εκλογική Περιφέρεια Κορισσίων

1. ΒΑΓΙΑ-ΔΗΜΟΥΛΗ  ΔΙΟΝΥΣΙΑ  του  ΒΙΚΤΩΡΟΣ
2. ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3. ΖΕΡΒΟΣ  ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ  του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4. ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  του  ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ
5. ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΤΗΣ  ΑΝΤΩΝΙΟΣ  του  ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
6. ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ  του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
7. ΚΥΠΡΙΩΤΗ  ΑΓΓΕΛΙΚΗ  του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
8. ΜΕΡΚΟΥΡΗ  ΑΓΓΕΛΙΚΗ  του  ΛΕΩΝΙΔΑ

Εκλογική Περιφέρεια Λευκιμμαίων

1. ΒΑΡΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
2. ΒΛΑΣΣΗ  ΚΑΛΛΙΟΠΗ  του  ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΥ
3. ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  του  ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
4. ΓΑΣΤΕΡΑΤΟΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ  του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
5. ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ  του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
6. ΚΑΝΤΑ-ΠΑΝΔΗ   ΕΛΕΝΗ  του ΦΩΤΙΟΥ
7. ΚΑΝΤΑ  ΧΡΥΣΟΥΛΑ  του  ΙΩΑΝΝΗ
8. ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ  του  ΑΓΓΕΛΟΥ
9. ΜΙΧΑΗΛ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  του  ΙΩΑΝΝΗ
10. ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗ-ΚΟΥΡΗ  ΒΙΡΓΙΝΙΑ  του  ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
11. ΜΠΑΣΙΑΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ  του  ΑΝΤΩΝΙΟΥ
12. ΜΥΡΙΛΛΑ  ΕΛΕΝΗ  του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
13. ΠΕΡΔΙΚΟΜΑΤΗ  ΕΛΕΝΗ  του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
14. ΣΑΜΟΪΛΗΣ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  του  ΙΩΑΝΝΗ
15. ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ  του  ΟΔΥΣΣΕΑ

Εκλογική Περιφέρεια Μελιτειέων

1. ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗΣ  ΝΑΠΟΛΕΩΝ  του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
2. ΑΡΜΕΝΙΑΚΟΣ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  του  ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ
3. ΑΡΜΕΝΙΑΚΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΧΡΗΣΤΟΥ
4. ΓΡΑΒΑΝΗ  ΑΝΤΩΝΙΑ  του  ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
5. ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
6. ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΤΗ  ΕΛΕΝΗ  του  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
7. ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  του  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
8. ΚΟΝΤΟΣ  ΣΤΑΥΡΟΣ  του ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ
9. ΚΟΣΜΑ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ  του  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
10. ΚΟΥΡΗ  ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ  του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
11. ΜΕΡΙΑΝΟΣ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  του  ΠΕΡΙΚΛΗ
12. ΜΠΟΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
13. ΜΩΡΑΪΤΗ  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  του  ΑΝΔΡΕΑ
14. ΠΑΛΗΚΥΡΑΣ  ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΖΩΡΤΖ  του  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

ΔΗΜΟΣ ΠΑΞΩΝ

ΠΟΡΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ
ΚΑΓΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ξενοφώντα (Κούδης) (ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ)
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΗΜΟΥ ΠΑΞΩΝ 

1. ΑΝΕΜΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Χαραλάμπους
2. ΑΠΕΡΓΗ ΙΩΑΝΝΑ του Χρήστου (Μπουρνάου)
3. ΑΠΕΡΓΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αθανασίου
4. ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ ΜΑΡΟΥΛΑ του Κωνσταντίνου
5. ΓΕΩΡΓΟΠΑΛΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του Σπυρίδωνος
6. ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ ΜΑΡΙΑ (Μαρούσω)του Σπυρίδωνος
7. ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ του Ιωάννη
8. ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ (Κική) του Παναγιώτη
9. ΚΟΥΒΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (Κάλλια) του Θωμά
10. ΚΟΥΡΟΥΠΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Αλεξάνδρου
11. ΛΙΩΛΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ (Νάρδος) του Χαραλάμπους
12. ΜΟΥΡΙΚΗ ΕΛΕΝΗ – ΘΕΟΔΩΡΑ (Λένα) του Ηρακλή
13. ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σπυρίδωνος (Κουλούλος)
14. ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Σπυρίδωνος
15. ΜΠΟΪΚΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ (Θέμης) του Αγγέλου
16. ΠΕΤΡΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ (Πιπίτσα) του Χαραλάμπους
17. ΡΟΥΜΠΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ – ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Ευθυμίου
18. ΡΩΜΑΝΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΗ του Ανδρέα
19. ΣΑΡΚΑΒΑΖΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Γεωργίου
20. ΤΡΑΝΑΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου (Καρνάγιος)
21. CHANCELLOR ANTHONY – JAMES του Reginald


ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΠΑΞΩΝ

ΑΝΤΙΟΧΟΥ  ΛΑΪΖΑ  του  ΙΩΑΝΝΗ  Υποψήφια Δήμαρχος

1. ΑΝΕΜΟΓΙΑΝΝΗ-ΑΝΤΙΟΧΟΥ  ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ  του  ΙΩΑΝΝΗ
2. ΑΝΤΙΟΧΟΥ  ΑΘΗΝΑ  του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
3. ΒΕΛΛΙΑΝΙΤΗΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ  του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
4. ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  του  ΦΙΛΙΠΠΟΥ
5. ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΣ  ΘΩΜΑΣ  του  ΙΩΑΝΝΗ
6. ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  του  ΧΡΗΣΤΟΥ
7. ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ-ΤΡΑΤΣΗ  ΑΡΙΑΔΝΗ  του  ΙΩΑΝΝΗ
8. ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ-ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ  ΕΛΠΙΣ  του  ΣΤΑΥΡΟΥ
9. ΚΑΓΚΑΣ  ΣΠΥΡΑΝΤΩΝΗΣ  του  ΞΕΝΟΦΩΝΤΟΣ
10. ΛΑΖΑΡΗ  ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ  του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
11. ΛΟΥΚΕΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
12. ΜΑΚΡΗ  ΠΟΛΥΞΕΝΗ  του  ΘΕΟΔΩΡΟΥ
13. ΜΑΚΡΗΣ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  του  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
14. ΜΑΚΡΗΣ  ΘΕΟΔΩΡΟΣ  του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
15. ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
16. ΜΟΥΡΙΚΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ  του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
17. ΜΠΑΣΤΑΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
18. ΠΡΙΦΤΗ-ΜΑΝΕΣΗ  ΕΙΡΗΝΗ  του  ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΑΡΧΩΝ
(ΑΝ.Α.Σ.Α) για τα  Ιόνια Νησιά
Γαλιατσάτος Θεόδωρος του Αποστόλου (Υποψήφιος Περιφερειάρχης)

Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ Ζακύνθου

    Καραΐσκος Αθανάσιος του Κωνσταντίνου
    Κλαυδιανός Αναστάσιος του Ιωάννη
    Κουρουμπλή–Φλεμοτόμου Παρθένα (Νένα) του Κωνσταντίνου
    Μαρούδα Αναστασία του Διονυσίου
    Μουζάκη Χρυσή του Ιωάννη
    Μπάστας Διονύσιος του Παύλου
    Νιοτόπουλος Ελευθέριος του Δημητρίου
    Παντής Σταύρος του Ιωάννη
    Πομόνης Τζανέτος του Θεοδώρου
    Ποταμίτης Διονύσιος του Κωνσταντίνου
    Σπίνου Ρόζα–Δημητρία του Αντωνίου
    Τσουκαλά Φωτεινή του Διονυσίου
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ Ιθάκης

    Κουβαρά Ιωάννα του Αγγέλου
    Τσιντήλας Σπυρίδων του Χρυσοστόμου

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ Κέρκυρας

    Βάρθη Αναστασία του Λεωνίδα
    Βλαχόπουλος Σπυρίδων του Βασιλείου
    Βόντας Αηδόνης του Ζήσου
    Γαβαλάς Τηλέμαχος του Σπυρίδωνος
    Γαγλία Δέσποινα του Ζαχαρία
    Γεωργοπούλου Αμαλία του Δημητρίου
    Δραζίνος Σπυρίδων του Δημητρίου
    Καλλούς Μαρία του Ανδρέα
    Κορακιανίτης Νικόλαος του Άρεως
    Κορωνάκη Αλκινόη του Θεοφίλου
    Κυπριώτης Στέφανος του Νικολάου
    Λουκανάρη Αγγελική του Σπυρίδωνος
    Λουκανάρης Θεόδωρος του Κωνσταντίνου
    Μανιάκη Αικατερίνη του Ιωάννη
    Μάστορα Θεονύμφη–Αθανασία (Νόνη) του Γεωργίου
    Μαυρωνάς Γεώργιος του Δημητρίου
    Μαχιμάρη Ευθυμία (Έφη) του Αλεξάνδρου
    Μεταλληνού Αλεξάνδρα του Δημητρίου
    Μιχαλάς Αλέξανδρος του Διονυσίου
    Μωραΐτης Χρήστος του Γερασίμου
    Παγιατάκη Ασπασία του Κωνσταντίνου
    Πετρίτση Μαρία του Στυλιανού
    Πετρόπουλος Πέτρος του Χριστοφόρου
    Σαλβάνος Αναστάσιος (Τάσος) του Στεφάνου
    Στραβοράβδης Διονύσιος του Παναγιώτη
    Τσιούλης Ευθύμιος του Δημητρίου
    Τσούκας Διονύσιος-Φώτιος (Σάκης) του Παναγιώτη
    Φαϊτάς Αλέξανδρος του Σπυρίδωνος
    Χειμαριού Νικολέτα (Λέτα) του Ιωάννη
    Χρυσικόπουλος Νικόλαος (Γλυφιτζούρης) του Γεωργίου

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ Κεφαλληνίας

    Ατσάρος Άγγελος του Σπυρογεράσιμου
    Βασιλάτος Παναγής (Τάκης) του Κωνσταντίνου
    Γαλιατσάτος Σπυρίδων του Μιχαήλ–Σωτηρίου
    Δρακουλόγκωνας Παναγής του Βασιλείου
    Θεοδωρακάτου Γερασιμούλα του Παναγή
    Μπάμπη Λουλιέτα του Θωμά
    Νεόφυτος Παναγής του Σπυρίδωνος
    Παπαχρήστου–Ματιάτου Αικατερίνη (Κάκια) του Διονυσίου
    Πεφάνη Σουσάννα του Αγγέλου
    Ποταμιάνος–Παγώνης Σπυρίδων του Νικολάου
    Σταμούλης Κυριάκος του Αναστασίου

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ Λευκάδας

    Γρηγόρης Σταύρος του Γεωργίου
    Θερμός Εμμανουήλ του Θεοδώρου
    Καζολή Αθανασία του Γεωργίου
    Κατωπόδη Λουκία του Αντωνίου
    Μάντζαρη Μαρία του Γεωργίου
    Τριλίβας Γεώργιος του Γερασίμου
    Φατούρος Κωνσταντίνος του Σπυρίδωνος
    Χαλικιάς Θεόδωρος του Ιωάννη



«ΙΟΝΙΟ ΔΥΝΑΤΑ! Kάθε νησί ψηλά», σε όλες τις Περιφερειακές Ενότητες της ΠΙΝ

Υποψήφια  Περιφερειάρχης Ρόδη Κράτσα-Τσαγκαροπούλου

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
 
-       Ανδριώτη  Σκορδίλη Αμαλία-Ελένη  (Μελίτα), Τραπεζική Υπάλληλος, Μέλος Πολιτικής Επιτροπής της ΝΔ
-       Ανδριώτης  Βασίλειος, Ιατρός Αιμοδοσίας ΓΝΚ
-       Αρβανιτάκη Σπυριδούλα, Αρχιτέκτων, Αναπληρώτρια Προϊσταμένη Διεύθυνσης Φυσικών Πόρων και Ενέργειας Βιομηχανίας Δήμου Κέρκυρας
-       Αρμενιάκος Ιωάννης, Πρόεδρος ΟΝΝΕΔ
-       Ασπιώτης Νικόλαος, Σύμβουλος Τουριστικών Επιχειρήσεων και στο χώρο του Εμπορίου, Μέλος των ΜΜΕ & Μέσων Κοινωνικής Δικτύωσης στον Τομέα του Τουρισμού της ΝΔ
-       Γαστεράτος Γεώργιος, Φιλόλογος Διδάκτωρ Ιστορίας Ιόνιο Πανεπιστήμιο, Πρόεδρος Χορωδίας Λευκίμμης
-       Ζορμπάς Κωνσταντίνος, Απόστρατος Αξιωματικός Πολεμικής Αεροπορίας, Μετεωρολόγος
-       Καρβούνης  Κωνσταντίνος – Σπυρίδων, Γεωπόνος, Στέλεχος της Διαχειριστικής Αρχής Ιονίων Νήσων
-       Καρύδης Δημήτριος, Πτυχιούχος Εργοδηγών Δομικών Έργων, πρώην Περιφερειακός Σύμβουλος, πρώην Πρόεδρος Εργαζομένων Περιφέρειας Ιονίων Νήσων.
-       Κάφυρης Γεώργιος, Ελεύθερος Επαγγελματίας, πρώην Περιφερειακός Σύμβουλος
-       Κλουδάς Δημήτριος, Εκπαιδευτής Υποψήφιων Οδηγών Αυτοκινήτου και Ταχύπλοων Σκαφών, πρώην Περιφερειακός Σύμβουλος
-       Κόκκαλη Μαγδαληνή (Μάγδα), Δημοτική Υπάλληλος
-       Κουρή Θεοδώρα, Εκπαιδευτικός Β’ Βαθμιας Εκπαίδευσης, Γενική Γραμματέας ΔΑΚΕ
-       Κροκίδη Αγγελική (Άντζελα), Εκπαιδευτικός  Αγγλικής και Ισπανικής  Γλώσσας, Μέλος του Μητρώου Στελεχών ΝΔ
-       Μηλιός Γεώργιος, Γενικός Ιατρός
-       Μουζακίτης Νικόλαος, Πολιτικός Μηχανικός, πρώην Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Εσπερίων
-       Μπασιούρη Ελένη, Υποδιευθύντρια Δημοτικού Σχολείου Βελλονάδων, Μέλος του Εξωραϊστικού Συλλόγου Καββαδάδων
-       Μπόϊκου Βλάχου  Ουρανία, Νοσηλεύτρια Ψυχιατρικού Τομέα ΓΝΚ, Υποψήφια Διδάκτωρ Ιονίου Πανεπιστημίου
-       Νάος Δημήτριος, Υπάλληλος ΑΔΜΗΕ, πρώην Δημοτικός Σύμβουλος
-       Ορφανουδάκης Εμμανουήλ, Πολιτικός Μηχανικός, Αντιπρόεδρος ΝΟΔΕ Κέρκυρας
-       Παπά Γαρυφαλλιά, Ιδιωτική Υπάλληλος, Μέλος Βορειοηπειρωτικών Συλλόγων
-       Πουλή Ανθούλα –Αναστασία, Ξενοδόχος, Επιχειρηματίας
-       Πουλής Ξενοφών (Φώντας), Δημοσιογράφος
-       Προβατάς Ανδρέας, Πτυχιούχος Πολιτικός Μηχανικός Τ.Ε. (Παξοί), Γραμματέας Αθλητικού Ομίλου Παξών
-       Ράντου Ειρήνη, Δημοτική Υπάλληλος
-       Ρίζος Βλαδίμηρος  (Βλάντης), ξενοδόχος, Επιχειρηματίας Τουρισμού
-       Σουλάνης Κωνσταντίνος, Ελεύθερος Επαγγελματίας, Μέλος Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κέρκυρας
-       Τρύφωνα Ελένη –Μαρία, Ιδιωτική Υπάλληλος
-       Χαρίτου Ευτυχία –Ουρανία, Ταμίας Συλλόγου Κρήνης- Αγγελοκάστρου, Μέλος ΔΗΜΤΟ Βόρειας Κέρκυρας   
-       Χρυσικόπουλος Διονύσιος, Μηχανολόγος Βιομηχανικών Εγκαταστάσεων
 
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ
-       Απέργη Ελένη, Ελεύθερος Επαγγελματίας, Τουριστική Επιχείρηση.
-       Κουρής Ευστάθιος-Σωτήριος, πρώην Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε Κεφαλονιάς- Ιθάκης
-       Λορεντζάτος Γεράσιμος-Χαράλαμπος, Ελεύθερος Επαγγελματίας, πρώην Πρόεδρος ΟΝΝΕΔ Κεφαλονιάς-Ιθάκης
-       Μαρκαντωνάτος Σίμος, Αγρότης, Μέλος Ομοσπονδίας Κωπηλασίας Κεφαλονιάς
-       Μαρκέτου Ιωάννα- Διονυσία, Δικηγόρος, Γραμματέας ΝΟΔΕ Κεφαλονιάς -Ιθάκης
-       Παρίσης Ηλίας,  Συνταξιούχος Στρατιωτικός, Υποστράτηγος ε.α.
-       Παλημέρης Διονύσιος, Υπάλληλος ΑΔΜΗΕ Α.Ε.
-       Σκιαδαρέση Μαρία, Αρχιτέκτων
-       Τραυλός Σταύρος, Πολιτικός Μηχανικός, πρώην Πρόεδρος ΤΕΕ Κεφαλονιάς- Ιθάκης
-       Φιοραβάντες Ευάγγελος, Δημόσιος Υπάλληλος, Πρόεδρος Ετεροδημοτών Κεφαλλονιάς-Ιθάκης ΝΔ
-       Χαρτουλιάρη Ζωή- Δήμητρα, Εφοριακός, Οικονομολόγος Msc
 
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΙΘΑΚΗΣ
-       Λιβιτσάνης Αθανάσιος , Ελεύθερος Επαγγελματίας, πρώην  Έπαρχος Ιθάκης
-       Σαρδελή Σμαράγδα, Έμπορος, πρώην Θεματική Αντιπεριφερειάρχης, πρώην Έπαρχος Ιθάκης.
 
 
 
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
-       Αργυρού Κωνσταντίνα, Φοιτήτρια επί Πτυχίω Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής, Τ.Ε.Ι Δυτικής Ελλάδας.
-       Βερύκιος Σπυρίδων, Αλιέας, Πρόεδρος Συλλόγου Αλιέων Λευκάδας(Άγιος Νικόλαος)
-       Καββαδά Ευαγγελία, Δικηγόρος
-       Κατωπόδης Ευάγγελος, Ελεύθερος Επαγγελματίας
-       Κτενάς Ανδρέας, Δικηγόρος, πρώην Αρχηγός «Τηλυκράτη»
-       Μαλακάσης Ιωάννης, Πολιτικός Μηχανικός Τ.Ε, πρώην Θεματικός Αντιπεριφερειάρχης
-       Πλαγιώτης Γεώργιος,  Τραπεζικός Υπάλληλος
-       Σολδάτου Υπαπαντή (Τούλα),  Υπάλληλος στο Πρόγραμμα «Βοήθεια στο Σπίτι»                       
 
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΖΑΚΥΝΘΟΥ
-        Βαρβαρίγου Ιωάννα (Γιάννα), Καθηγήτρια Αγγλικής Γλώσσας
-        Βούρτση Ελισσάβετ (Μπέττυ), Επιχειρηματίας
-        Καπνίση Στεφανία, Δικηγόρος
-        Καποδίστριας Κωνσταντίνος, Διευθυντής ΔΙΕΚ Ζακύνθου, Δρ. Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης
-        Κόκλας Παναγιώτης (Τάκης), Δημοτικός Υπάλληλος, Προϊστάμενος Τμήματος Δημοτικής Αστυνομίας
-        Κοντονής Διονύσιος (Άκης), Κτηματομεσίτης, Αντιπρόεδρος ΔΕΥΑΖ
-        Μαλαπέτσας Διονύσιος Ντένης, Μηχανικός Γεωτεχνολογίας και Περιβάλλοντος, Συγγραφέας
-        Μοθωναίου Αικατερίνη, Λογίστρια, πρώην Αντιδήμαρχος Δήμου Ζακύνθου
-        Πλέσσας Διονύσιος, Λογιστής, Μέλος Κ.Ε. ΟΝΝΕΔ, Μέλος Δ.Σ. ΟΕΕ Ιονίων Νήσων
-        Πυριόχου Διονυσία, Καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού
-        Σπίνος Νικόλαος , τέως Πλοίαρχος Εμπορικού Ναυτικού      
-     Στασινόπουλος Γεώργιος, Αντιπρόεδρος Περιφερειακού Συμβουλίου, Μέλος Δ.Σ. ICC Hellas, Επιχειρηματίας




ΙΟΝΙΟΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
ΣΠΥΡΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ
 
 
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΖΑΚΥΝΘΟΥ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ:
ΓΚΡΙΤΖΑΠΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΓΟΥΑΣΤΩΡ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΤΟΥ ΣΑΛΒΑΤΩΡ
ΔΡΟΓΓΙΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
ΚΟΥΡΟΥΜΑΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
ΛΑΖΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ (ΗΔΙΟΝ) ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
ΜΑΛΑΠΕΤΣΑ ΔΙΟΝΥΣΙΑ (ΣΑΣΑ) ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΜΑΡΗΣ – ΚΟΝΤΟΣΤΑΥΛΑΚΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΜΑΡΙΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΠΕΤΤΑΣ ΓΕΝΝΑΙΟΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΤΣΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΒΙΡΓΙΝΙΑ (ΜΑΜΦΡΕΔΑ) ΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΜΠΟΚΕΣ) ΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
 
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΙΘΑΚΗΣ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ:
ΚΑΛΛΙΝΙΚΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΤΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ                
ΧΑΤΖΗΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
 
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ:
ΑΛ ΑΝΤΑΣΙ ΑΜΠΝΤΕΛ ΓΑΝΙ ΙΩΣΗΦ (ΜΩΧΑΜΕΝΤ) ΤΟΥ ΑΜΠΝΤΕΛ ΚΑΝΤΕΡ
ΑΡΜΕΝΙΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (ΣΚΟΥΡΑΣ) ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΓΡΑΜΜΕΝΑΝΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΟΥ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ
ΔΙΑΒΑΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ
ΔΟΪΚΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΖΗΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΙΩΑΝΝΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΑΝΤΑΡΕΛΗ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟΥ
ΚΑΝΤΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΦΑΝΗ
ΚΑΡΔΑΚΑΡΗ ΟΛΥΜΠΙΑ (ΟΛΙΒΙΑ) ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΚΟΛΛΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΚΩΣΤΙΑ) ΤΟΥ ΙΩΣΗΦ
ΚΟΛΟΜΠΑΤΣΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΣΩ) ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΟΝΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΜΕΝΕΛΑΟΥ
ΚΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΜΑΚΡΗ ΑΜΑΛΙΑ – ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΜΗΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
ΜΙΤΣΟΥΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (ΜΑΛΙΜΠΟΥΣ) ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΜΙΧΑΛΑ ΔΗΜΟΥΛΑ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
ΜΟΣΧΟΥ ΑΙΜΙΛΙΑ ΤΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑ
ΜΟΥΜΟΥΡΗ ΕΛΕΝΗ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ
ΜΠΟΓΔΟΥ ΑΡΤΕΜΗΣΙΑ – ΣΤΥΛΙΑΝΗ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΠΟΥΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΟΥ ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ
ΣΚΟΥΡΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ
ΣΟΥΠΙΩΝΗΣ ΞΕΝΟΦΩΝ ΤΟΥ ΑΙΜΗΛΙΟΥ
ΣΤΟΓΙΑΝΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΣΩΜΑΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ
ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΤΡΙΒΥΖΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΧΕΙΜΑΡΙΩΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΣΟΥΛΑ) ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ 
                
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ:
ΓΡΟΥΖΗ ΤΖΟΓΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΛΟΥΚΕΡΗ ΑΝΤΖΕΛΑ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΛΥΚΟΥΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
ΜΙΧΕΛΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΠΑΓΟΥΛΑΤΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΤΟΥ ΓΕΡΑΣΙΜΑΓΓΕΛΟΥ
 
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ:
ΓΑΒΡΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΔΟΥΒΙΤΣΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
ΖΑΒΙΤΣΑΝΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΟΥ ΖΩΗ
ΖΗΚΟΥ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΑΗΔΟΝΗ
ΚΑΤΩΠΟΔΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΛΑΖΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
ΡΟΜΠΟΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΣΑΛΙΑΡΗ ΣΑΠΦΩ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ                 




ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ ΙΟΝΙΑ
ΚΟΡΩΝΑΚΗ ΒΑΡΒΑΡΑ (ΒΕΡΑ) ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
(υποψήφια Περιφερειάρχης)
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
Για την εκλογική περιφέρεια ΖΑΚΥΝΘΟΥ (8 υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι σε αλφαβητική σειρά)
1.         ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
2.         ΓΡΑΨΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3.         ΘΕΡΜΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΚΟΣΜΑ
4.         ΚΑΛΑΜΠΟΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
5.         ΚΛΑΔΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
6.         ΚΡΑΣΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
7.         ΚΡΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
8.         ΧΑΪΚΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
 
Για την Εκλογική Περιφέρεια ΙΘΑΚΗΣ (1 υποψήφια περιφερειακή σύμβουλος)
1.         ΣΚΟΥΡΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΕΙΡΗΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
          
Για την  Εκλογική Περιφέρεια  ΚΕΡΚΥΡΑΣ (20 υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι σε αλφαβητική σειρά)
1.         ΒΛΑΧΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2.         ΖΟΥΒΓΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ
3.         ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ
4.         ΚΟΝΤΟΜΑΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΕΥΤΥΧΙΟΥ
5.         ΚΡΑΣΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
6.         ΛΙΑΜΠΟΤΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΕΥΑ) του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
7.         ΜΑΝΕΤΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
8.         ΜΑΡΡΑ ΕΡΣΙΛΝΤΑ  (ΕΡΗ) του ΠΑΪΤΙΜ
9.         ΜΑΥΡΟΖΟΥΜΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
10.       ΠΑΝΔΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΟΔΥΣΣΕΑ
11.       ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
12.       ΠΛΑΜΑΝΤΟΥΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
13.       ΠΟΛΕΝΤΑΣ ΚΟΣΜΑΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
14.       ΣΑΜΟΪΛΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ του ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ
15.       ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
16.       ΤΡΙΜΑΝΔΗΛΗ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
17.       ΤΣΑΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΑΒΒΑ
18.       ΤΣΙΛΙΜΠΑΡΗ ΟΛΓΑ-ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
19.       ΤΣΙΡΩΝΗ ΕΥΣΕΒΕΙΑ (ΣΕΒΗ) του ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗ
20.       ΧΑΤΖΗΛΟΥΚΑ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ (ΛΙΖΑ)  του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 
Για την Εκλογική Περιφέρεια ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ (8 υποψήφιοι περιφερειακού σύμβουλοι σε αλφαβητική σειρά)
1.         ΓΑΪΤΑΝΙΔΟΥ ΑΝΝΑ του ΧΑΡΙΛΑΟΥ
2.         ΓΑΪΤΑΝΙΔΟΥ ΕΥΑΝΘΙΑ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
3.         ΓΑΛΙΑΤΣΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
4.         ΘΩΜΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
5.         ΚΑΜΙΝΑΡΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
6.         ΛΟΥΡΑΝΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ
7.         ΜΙΧΑΛΑΤΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
8.         ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΡΟΥΣΣΟΥ
Για την Εκλογική Περιφέρεια ΛΕΥΚΑΔΑΣ (6 υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι σε αλφαβητική σειρά)
1.         ΒΡΕΤΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
2.         ΓΡΑΨΑ ΑΝΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
3.         ΚΑΡΑΜΠΑΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
4.         ΜΠΑΛΤΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΣΤΕΡΓΙΟΥ
5.         ΦΙΛΙΠΠΑ ΑΚΡΙΒΗ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
6.         ΧΑΝΤΖΙΑΡΑ ΜΑΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ

ΕΠΤΑΝΗΣΙΑΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ
Υποψήφιος Περιφερειάρχης Αλέξανδρος Αλεξάκης

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΖΑΚΥΝΘΟΥ

  1. Κακολύρη Σταυρούλα (Ρούλα) του Διονυσίου. Αγρότισσα. Μέλος του Πολιτιστικού Συλλόγου Μαχαιράδων.
  2. Κομιώτης Ιωάννης του Σπυρίδωνος. Οικονομολόγος. Διευθυντής οικονομικών υπηρεσιών του Δήμου Ζακύνθου. Πρώην Διοικητής του Γενικού Νοσοκομείου Ζακύνθου.
  3. Κουγιουμτζίδης Μισαήλ του Ελευθερίου. Υποπτέραρχος – ιπτάμενος ε.α
  4. Λαβράνος Σπυρίδων του Χαρίλαου. Πολιτικός Μηχανικός Μετσόβιου Πολυτεχνείου, πρώην Πρόεδρος Τ.Ε.Ε Ζακύνθου.
  5. Μάνεσης Καράμπας Ιωάννης – Διονύσιος του Σπυρίδωνος. Πρόεδρος του σωματείου “Ποπολάροι” των Ατόμων με αναπηρία Ζακύνθου. Πρόεδρος του Αθλητικού Συλλόγου Ατόμων με αναπηρία Ζακύνθου “Ο Φιλόξενος”. Δημοτικός Υπάλληλος. Άνθρωπος με τεράστια κοινωνική προσφορά στον τόπο του.
  6. Μποτώνης Διονύσιος του Αθανασίου. Συνταξιούχος εκπαιδευτικός. Πρώην Δημοτικός Σύμβουλος. Πρώην υποψήφιος Βουλευτής ΠΑ.ΣΟ.Κ Ζακύνθου.
  7. Πομόνη - Λευτάκη Σταθούλα (Λούλα) του Κωνσταντίνου. Προϊσταμένη του Οικονομικού Τμήματος της Δ.Ε.Υ.Α Ζακύνθου. Πρόεδρος της Χορωδίας Ζακύνθου «Φιόρο του Λεβάντε».
  8. Πυλαρινού Νίκη του Παναγιώτη. Αυτοαπασχολούμενη.
  9. Ράφτη Σοφία του Παναγιώτη. Διακοσμήτρια. Πτυχιούχος ΑΤΕΙ Δομικών έργων.
  10. Σαμοΐλη Ιωάννα του Κωνσταντίνου. Ιδιωτική Υπάλληλος.
  11. Τζανέτου Μαρία του Διονυσίου. Ξενοδόχος - επιχειρηματίας.
  12. Χρήστου Βαρβάρα του Νικολάου. Επιχειρηματίας.
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΙΘΑΚΗΣ
  1. Βασιλόπουλος Γεώργιος του Τηλέμαχου. Συνταξιούχος δάσκαλος. Πρώην Δήμαρχος Ιθάκης. Άνθρωπος με αξιόλογη προσφορά στην κοινωνία των Επτανήσων, άνθρωπος με μεγάλη αγάπη για τον τόπο του.
  2. Τροχούλα Διονυσία του Ιωάννη. Απόφοιτος του Αμερικανικού Κολλεγίου Ελλάδας, Deree College, με πτυχίο στη Διοίκηση Επιχειρήσεων. Είναι γλωσσομαθής με πτυχία σε Αγγλικά, Γαλλικά και Ιταλικά και με γνώση της κινέζικης γλώσσας. Είναι εθελόντρια στις Μ.Κ.Ο. WWF, Αρχέλων, Ελληνική Εταιρεία Προστασίας της Φύσης και ΕΛΙΞ με μεγάλη συμμετοχή σε περιβαλλοντικές δράσεις.
 ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 
  1. Αγελαστοπούλου Ιωάννα του Αναστασίου. Κοινωνική Λειτουργός. Πτυχιούχος Α.Τ.Ε.Ι Πάτρας.  Γνώση γερμανικής και αγγλικής γλώσσας.
  2. Άνθη Ειρήνη του Σπυρίδωνος. Αυτοαπασχολούμενη.
  3. Βλάχος Σπυρίδων του Κωνσταντίνου. Επιχειρηματίας στο χώρο της εστίασης. Μηχανολόγος ηλεκτρολόγος. Ποδοσφαιριστής.
  4. Βλάχος Χρήστος του Πέτρου. Επιχειρηματίας, 39 ετών από τα Μωραΐτικα. Αντιπρόεδρος Δ.Σ Αστέρα Μωραϊτίκων, πρώην αντιπρόεδρος του Συνδέσμου επιχειρηματιών της περιοχής.
  5. Γραικού Φωτεινή – Σπυριδούλα του Ανδρέα - Γεωργίου. Πτυχιούχος Τεχνικός Ηλεκτρονικών Υπολογιστών. Εργαζόμενη στο Καζίνο Κέρκυρας, 31 ετών από την Στρογγυλή.
  6. Δόικας Νικόλαος του Κωνσταντίνου. Δημοτικός Υπάλληλος.
  7. Δολιανίτης Σταμάτιος Σπυρίδων του Νικολάου. Επιχειρηματίας, 40 ετών από το Κοντόκαλι.
  8. Ζωχιού Άνναμπελ – Ρουθ του Κωνσταντίνου. Πτυχιούχος πολιτικών επιστημών και διεθνών σχέσεων. Αυτοαπασχολούμενη.
  9. Κοκκινοπούλου  Αιμιλία (Έμιλυ) του Αθανασίου. Ιδιωτική υπάλληλος.
  10. Κοντομάρη Δέσποινα του Κωνσταντίνου. Ιδιωτική υπάλληλος. Μέλος Δ.Σ Δικτύου Ανθρωπιάς και Αλληλεγγύης. Ζει και δραστηριοποιείται στη Λευκίμμη.
  11. Κουρή Μαρία του Κωνσταντίνου. Πτυχιούχος Διοίκησης επιχειρήσεων και Οικονομικών.
  12. Κουρτέσης Παντελής του Μιχαήλ. Πτυχιούχος γεωτεχνολογίας και περιβάλλοντος ΑΤΕΙ Κοζάνης, Επιχειρηματίας – μέλος Σωματείου Θαλάσσιων μέσων αναψυχής.
  13. Κυπριώτης Χριστόφορος – Δημήτριος του Κωνσταντίνου. Οικονομολόγος, περιφερειολόγος, πτυχιούχος του Πάντειου Πανεπιστήμιου. Επιχειρηματίας, 25 ετών από το Περιβόλι.
  14. Λάγκας Βασίλειος του Δημητρίου. Γνωστός επιχειρηματίας στο χώρο του εξοπλισμού καταστημάτων 



ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ
ΜΠΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΟΥ Υποψήφια Περιφερειάρχης
 
Εκλογική Περιφέρεια Κέρκυρας
Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι
  1. ΑΛΑΜΑΝΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ
  2. ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ
  3. ΑΝΔΡΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
  4. ΑΡΓΥΡΟΚΑΣΤΡΙΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
  5. ΑΡΜΕΝΙΑΚΟΣ ΜΑΡΙΟΣ-ΠΑΣΧΑΛΗΣ του ΑΡΣΕΝΙΟΥ
  6. ΑΣΠΙΩΤΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
  7. ΒΑΡΕΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ
  8. ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  9. ΔΗΜΗΤΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ  
  10. ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  11. ΚΑΓΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  12. ΚΑΝΤΑ ΕΥΘΥΜΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
  13. ΚΑΝΤΑΡΕΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  14. ΚΑΡΔΑΜΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ του ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ        
  15. ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ του ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ
  16. ΛΕΥΘΕΡΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
  17. ΜΑΖΗ ΕΛΕΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  18. ΜΑΝΤΖΑΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΤΖΙΝΑ) του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
  19. ΜΑΡΚΑΤΗ ΕΛΕΝΗ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
  20. ΜΙΧΑΛΑΚΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
  21. ΜΠΑΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ-ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟΣ του ΜΙΛΤΙΑΔΗ
  22. ΜΠΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
  23. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  24. ΠΑΠΙΚΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ
  25. ΠΕΡΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ
  26. ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
  27. ΣΑΪΤΑ ΜΑΡΙΛΕΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  28. ΣΑΜΟΪΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΟΔΥΣΣΕΑ
  29. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ  ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
  30. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
 

ΑΝΥΠΟΤΑΚΤΟ ΙΟΝΙΟ
Σαμοΐλης Στέφανος  του Κωνσταντίνου-Νικολάου
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ
 
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
  Π.Ε ΚΕΡΚΥΡΑ (20)
  ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ
1 Αλεξάκης Γεράσιμος Ιωάννης
2 Απέργη Ελένη Χρήστος
3 Αρμενιάκος Σπυρίδων (Βίτος) Γεώργιος
4 Γανού- Ράπτη Έλένη Δημήτριος
5 Ζαφειρόπουλος Σπυρίδων Γεώργιος
6 Θέμας Σπυρίδων Κωνσταντίνος
7 Θεοδωρίδης Δημήτριος Σωτήριος
8 Κάντα Μαγδαληνή Γεώργιος
9 Κανταρέλης Δημήτριος Βασίλειος
10 Κοντός Θεόδωρος Κωνσταντίνος
11 Κουλούρης Σπυρίδων Σταμάτιος
12 Μαζαράκη Νεκταρία Βασίλειος
13 Μαρκάτη Αφροδίτη Ζώης
14 Μιχαλάκη Μαρία Δημήτριος
15  Μόσχου Θεοδώρα Ιωάννης
16 Μποϊκου Λουϊζα σύζυγος Σπυρίδωνα
17 Μπογδάνος Γεώργιος Νικόλαος
18 Ραιδεστινός Γεώργιος Σάββας
19 Σαμοϊλη Μαργαρίτα-Ηλέκτρα Στέφανος
20 Σπίνουλας Σπυρίδων Θεόδωρος
21 Τριανταφύλλου Χρυσαυγή Κωνσταντίνος
22 Τριβυζάς Ιωάννης Σπυρίδωνας
   
 
 
 
 
 
Π.Ε ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ (7)
1 Αλεξανδρόπουλος Χαράλαμπος Γεράσιμος
2 Βουτσινά Αμαλία Γεράσιμος-Χρήστος
3 Δαβρής Δημήτριος Ευάγγελος
4 Καγκάδης Γεράσιμος Μιχαήλ
5 Καλαιτζίδης Αριστομένης Δημήτριος
6 Παναγιωτάτου Γεωργία Σαράντης
7  Φλαμιάτος Διονύσιος Αδαμάντιος
     
  Π.Ε Ζακυνθος (8)
1 Αντωνιάδης Αλκιβιάδης Ρήγας
2 Βουδούρη Μαρία Στυλιανός
3 Βουτσινά Αυγή Δημήτριος
4 Κολπονδίνος Χαράλαμπος Πέτρος
5 Πέττας Δημήτριος Δημήτριος
6 Σεμιτέκολος Σπυρίδων Ιωάννης
7 Συγούρος Γεώργιος Αντώνιος
8 Χαραλαμπίδου Ελισσάβετ Δημήτριος
     
  Π.Ε Λευκάδα (5)
1 Ζαβιτσάνος Παναγιώτης Κωνσταντίνος
2 Λογοθέτης Γεώργιος Παναγιώτης
3 Μαρίνος Ευάγγελος Παντελής
4 Ταβουλάρη-Βρεττού Αικατερίνη Οδυσσέας
5 Χαλκιοπουλου Άννα (Βάνα) Ιωάννης
     
  Π.Ε  Ιθάκης (1)
1 Αραβανής Νεκτάριος Στέφανος