Σχολικό Σκακιστικό Πρωτάθλημα Κέρκυρας – Τα αποτελέσματα

ΚΕΡΚΥΡΑ. Στο εντευκτήριο του Σ.Π.Ζ. Κέρκυρας στο Νέο Λιμάνι, από 18 έως 20 Μαΐου διεξήχθη το Σχολικό Σκακιστικό Πρωτάθλημα

20
Μαΐου / 2018

Κέρκυρας 2018. Τα αποτελέσματα αναλυτικά:

 
Νηπιαγωγείο (Τελική κατάταξη μετά από 5 γύρους)

  1. Γιάννος Πανάρετος (Ότι αγαπώ)
  2. Κων/νος Μηλιώτης (9ο Κέρκυρας)
  3. Κων/νος Πανάρετος (Ότι αγαπώ)
  4. Γεράσιμος Κρητικός (6ο Κέρκυρας)
  5. Κων/νος Τσακιρίδης (Ηλιαχτίδα)
  6. Αχιλλέας Κοσκινάς (14ο)
  7. Αλέξανδρος Λαβράνος (Ότι αγαπώ)
  8. Ανδρέας Καραμπάτσος
  9. Αλέξανδρος Αργαλιάς (12ο)
  10. Βασίλης Μακρής (4ο)
  
Α΄ Δημοτικού (Τελική κατάταξη μετά από 5 γύρους)
  1. Κων/νος Σαμουράκης (12ο)
  2. Χρήστος Παπανικολάου (12ο)
  3. Σαββίνα Ανεμογιάννη (Παξών)
  4. Σπύρος Κωστελέτος (12ο)
  5. Ανδρέας Ασπιώτης (9ο)
  6. Αναστασία Κοσκινά (6ο)
  7. Αλεξάνδρα Σκιαδοπούλου (Κοντοκαλίου)
  8. Σωκράτης Λούλης (Λακώνων)
  9. Νικόλαος Καραμπάτσος (1ο)
  10. Παναγιώτης Ιωακειμίδης (Κ. Κορακιάνας)
 
Β΄ Δημοτικού (Τελική κατάταξη μετά από 5 γύρους)
  1. Ραφαέλ Τζουβέλης (6ο)
  2. Βαλερία Βλαχοπούλου (Παξών)
  3. Ιζαμπέλα Στραβοράβδη (Λακώνων)
  4. Βασίλης Πουλιάσης (1ο Θιναλίων)
  5. Αλέξης Γερανός (Σπαρτύλα)
  6. Γιώργος Αβραμιώτης (6ο)
  7. Αλεξάνδρα Κούρκουλου (9ο)
  8. Χαράλαμπος Μπασιάς (4ο Λευκίμμης)
  9. Κων/νος Γριμάνης (Παξών)
  10. Δημήτρης Λιναράς
 
Γ΄ Δημοτικού (Τελική κατάταξη μετά από 6 γύρους)
  1. Κέλλυ Σκλαβούνου (Καναλίων)
  2. Ορέστης Σαββανής (4ο)
  3. Τάσος Παντέλης (12ο)
  4. Ναταλία Βλάσση (6ο)
  5. Τώνης Στέλλας (9ο)
  6. Τηλέμαχος Μεσημέρης (2ο Θιναλίων)
  7. Νικόλας Πόποβιτς (12ο)
  8. Ηλέκτρα Τσώλη (Μαντούκι)
  9. Λεωνίδας Κοτινάς (2ο Λευκίμμης)
  10. Βαλεντίνος Χειμαρίος (Γιαννάδων)
 
Δ΄ Δημοτικού (Τελική κατάταξη μετά από 6 γύρους)
  1. Ιωσήφ Μοσχάτ (6ο)
  2. Έρβιν Γιόκα (Αγ. Μάρκος)
  3. Γρηγόρης Στόικος (11ο)
  4. Σίμος Απέργης (Παξών)
  5. Μάριος Ρουβάς (Ποταμού)
  6. Βάσω Παπαδοπούλου (1ο Θιναλίων)
  7. Μάριος Μπιμλής (Παξών)
  8. Κων/νος Γαβριηλίδης (Μαντούκι)
  9. Σοφία Μιχάι (9ο)
  10. Μελίνα Βλάσση (6ο)
 
ΣΤ΄ Δημοτικού (Τελική κατάταξη μετά από 5 γύρους)
  1. Θεοδώρα Παρίση
  2. Ηλιάνα Σκλαβούνου
  3. Κων/νος Βουργίδης
  4. Ορέστης Βλάχος
  5. Γιώργος Γκιόκας
  6. Δανάη Φακιόλα
  7. Σπύρος Καζιάνης
  8. Παύλος Γκιόκας
  9. Φωτεινή Στραβοράβδη
  10. Ανδρέας Γκεράτι
 
Ομαδικό (Τελική κατάταξη μετά από 5 γύρους)
  1. 6ο Κέρκυρας
  2. Καναλίων
  3. 1ο Θιναλίων
  4. 1ο Κέρκυρας
  5. Λακώνων
  6. 9ο Κέρκυρας
  7. Μαντουκίου
  8. Ποταμού
  9. Δουκάδων
  10. Γαστουρίου
  11. Άφρας
Δείτε φωτορεπορτάζ εδώ