Σάββατο 20.04.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Έχασε στη Βέροια 71-55 ο Φαίακας. Την τελευταία αγωνιστική τα σπουδαία!

Κέρκυρα
06 Μαΐου 2018 / 18:55

ΚΕΡΚΥΡΑ. Ο Φαίακας είχε δύσκολο έργο στη Βέροια κόντρα στον Φίλιππο, ήθελε τη νίκη για να κλειδώσει και μαθηματικά την άνοδο, αλλά δεν μπόρεσε κόντρα στην πρωταθλήτρια του ομίλου.

Βέβαια ακολουθεί το ρεπό που έχει και τελευταίο ματς εντός έδρας με την Νικόπολη θέλει νίκη για να ανέβει και τυπικά στη Β΄εθνική.
Στη Βέροια οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά,  προηγήθηκαν στο 7' με 10-5 ενώ ισοφάρισε ο Φαίακας (13-13) στο 9' Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με 17-13, ενώ στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν διαφορά 15 πόντων και έκλεισε με 30-15. Από εκείνο το σημείο και μέχρι το τέλος η ομάδα της Βέροιας διατήρησε την διαφορά και πέτυχε την νίκη μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς παικτών, παραγόντων και προπονητών, αφού εκτός από την άνοδο και μαθηματικά είναι πρωταθλητές.
Δεκάλεπτα : 17-13, 42-21, 54-39, 71-55
Διαιτητές : Φουτζήλας και Παπαδόπουλος Χ
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Μόρας, Βάλλιος, Τσιακλάγκανος, Κοθράς, Παραπούρας, Σουτζόπουλος, Καντάρκος, Καβαργύρης, Μαρκόπουλος, Τόκας Π., Τόκας Α., Τσεσμετζίδης.
Φαίακας Κέρκυρα BC (Κοντογιάννης –Αργαλιάς): Ματενίδης, Νεδέλκος, Χατζόπουλος, Σπιτιέρης, Μακρίδης, Μαγκανάς, Βογιατζής, Α. Περούλης, Πάλλης, Ούστογλου, Αγάθος, Σκούρτης.