Παρασκευή 19.04.2024 ΚΕΡΚΥΡΑ

Σούπερ Λίγκα: Λύγισε με 2-0 ο ΑΟΚΚ από τον Λεβαδειακό

Λεβαδειακός
04 Φεβρουαρίου 2018 / 18:32

ΛΕΙΒΑΔΙΑ. Πήγε στη Λειβαδιά να πάρει κάτι από το ματς κόντρα στον Λεβαδειακό ο ΑΟΚ Κέρκυρα, αφού η κατάκτηση βαθμών είναι επιτακτική ανάγκη.

Και το πάλεψε, ήταν πολύ καλός στο α΄ μέρος όταν και ο Λεβαδειακός έπαιζε πιο πίσω, με τον ΑΟΚ να έχει κατοχή και στο δεκάλεπτο να χάνει δυο καλές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ με τον Ρόλε. Στην μετριότητα του α΄μέρους δεν είχαμε σκορ, με τους γηπεδούχους να στηρίζονται μόνο πάνω σε Σουμπίνιο και Γιουσούφ.
Στην επανάληψη πολύ ενωρίς ο Λεβαδειακός σκόραρε με τον (πρώην παίκτη του ΑΟΚ) Μαρκόβσκι να κάνει με κεφαλιά το 1-0 στο 49΄. Στο 512΄μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΚ ο Τουράμ δεν μπόρεσε να σκοράρει. Ήλθε το 66΄όταν λάθος εκτίμηση σε βαθιά μπαλιά από τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού, από Γρομητσάρη και Αντέτζο (είχε περάσεις τη θέση του Ιωάννου που τραυματίστηκε) έδωσε τη δυνατότητα στο Γιακουμάκη να πάρει τη μπάλα στην πλάτη της άμυνας και να πλασάρει τον Γιανακόπουλο για το 2-0. Εκεί τελείθωσε το ματς, ο ΑΟΚ πίεσε αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
Διαιτητής: Στ.ς Μάνταλος (Καβάλας)
Βοηθοί: Α. Χουσκόγλου (Θράκης), Α. Φωτόπουλος (Αθηνών)
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Ζοζέ Ανιγκό): Επασί, Ντιόγκο, Αντιλέχου, Λεονάρντο, Τσαμπούρης, Νιασέ, Μητρόπουλος, Γιουσούφ (90+1' Νουάνκο), Γιακουμάκης, Σουμπίνιο (60' Μπελγκαζουανί), Μαρκόβσκι
ΑΟΚ ΚΕΡΚΥΡΑ (Γιάννης Ματζουράκης): Γιαννακόπουλος, Σπίνουλα, Αναστασίου, Ιωάννου (58' Αντέτζο), Γρομητσάρης, Γεωργίου, Σιόντης (80' Αρτυματάς), Μπαλάφας, Επστάιν (70' Παμλίδης), Ρόλε, Τουράμ