Κύπελλο ΕΠΣΚ: Πέρασαν τα φαβορί, δυο ματς στην παράταση

Κύπελλο ΕΠΣΚ
24 Σεπτεμβρίου 2017 / 19:18

Με νίκες των φαβορί ολοκληρώθηκε η πρώτη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣΚ, Κυριακή απόγευμα. Όλα τα αποτελέσματα της α φάσης.

ΚΕΡΚΥΡΑ. Με νίκες των φαβορί ολοκληρώθηκε η πρώτη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣΚ, Κυριακή απόγευμα. Μάλιστα είχαμε δυο  ματς πολύ χορταστικά αφού στο ένα είχαμε οκτώ και στο άλλο εννέα τέρματα.
Η Ολυμπιάδα αφού βράθηκε πίσω στο σκορ στο α΄ μέρος από γκολ του Βραχλιώτη, ισοφάρισε την ΑΕ Φαιάκων με πέναλτι στο 82΄του Γκερέκου και στην παράταση και στο 117΄ ο Σπ. Κροκίδης έκανε το 2-1.
Στους Αυλιώτες ο Κένταυρος Αρίλλα βρέθηκε πίσω στο σκορ μπόρεσε να ισοφαρίσει σε 3-3 στο τελευταίο λεπτό του έξτρα χρόνου και στην παράταση νίκησε 5-3 την Ομόνοια. Εννέα τέρματα στο ματς Ηρακλής Σφακερών-ΑΟ Παξών που τελείωσε 1-8, με τους Παξινούς να κάνουν περίπατο.
Στο Κοντόκαλι η ομώνυμη ομάδα με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο νίκησε 2-0 τον Αστέρα Σπαρτύλα, ενώ στο γήπεδο της ΕΠΣΚ στο Κανόνι, η ΑΕ Καναλίων με τέρμα του Μπράτου στο 44΄ απέκλεισε με 1-0 τον Νέο Όλυμπο.